Шоколадний заєць — новинка 2020 року

Взимку багатьом може здаватися, що ми, садівники і городники, зараз відпочиваємо. Але це не так! Хтось продовжує вирощувати свіжі овочі та зелень на підвіконні, і у них це виходить. Хтось вже зараз сіє розсаду і будує теплицю, щоб отримати ранній урожай. Ну, а більшість городників думають: що ж посадити і де взяти гарне насіння для посіву в наступному сезоні? У перші роки захоплення городництвом я у зимовий час не міг знайти собі місця, читав газети, шукав в Інтернеті новинки й екзоти.

Наступний сезон для мене буде ювілейним. А якщо точніше, то 20 років тому я вперше зібрав свою колекцію помідорів з 50-ти сортів і приєднався до овочівників, які пропонують колегам вирощувати такі ж сорти овочів, як і у них. За пройдені роки набрався великого досвіду. І зараз я вже не думаю, що посадити на грядках. Буду саджати перевірені часом улюблені сорти. Ну і, звичайно ж, вирощуватиму новинки, адже їх потрібно вивчити, щоб знати, як вони у нас ростуть і чи можна їх порадити іншим городникам. Сьогодні я хочу розповісти про достойні сорти помідорів важкого 2020 року.

Не розчарував перевірений протягом декількох років високоврожайний сорт Корейський довгоплідний. Він почав дозрівати цього року одним з перших. Кущ у нього висотою до 1,2 м, плоди видовжені, з довгим носиком, яскравого малинового кольору, важать 200–250 г. Сорт стабільно показує високу врожайність до 8 кг з куща і стійкість до хвороб.

Порадував врожайністю і стійкістю до посухи новий сорт Бананчик. У нього надзвичайно довгі бананоподібні плоди до 13–17 см. Це найбільший довгоплідний сорт, який я вирощував. Кущ сягає висоти 1,5 м. Вирощував цей сорт у два–три стебла. Плоди помаранчеві, довгі (їх можна розламати, як огірок), м’ясисті і дуже смачні, важать 150–200 г, смачні в салатах. Плоди цього сорту легко відокремлюються від куща під час збору врожаю. Завдяки сильній кореневій системі сорт має дуже високу продуктивність і товарність. Він добре підходить для консервування.

Величезними плодами порадувала новинка 2020-го року Шоколадний заєць. Кущ у нього високий — до 1 м, потужний, лист великий, темно-зелений. Плоди виросли вагою до 500 г, а заявлена вага на оригінальній упаковці була 300 г. Думаю, що йому сподобався наш клімат! А значить, за ним майбутнє. За смаком він не схожий на звичайні помідори. Відрізняється особливим солодким, мускатно-винним смаком, дуже смачний у свіжому вигляді і в салатах. Плоди і м’якоть шоколадно-коричневого кольору, а значить, вони відрізняються високим вмістом вітамінів і зниженим вмістом кислот.

Справжньою окрасою стала не новинка на моїй грядці, але все ще рідкісний гість у колекціях городників. Йдеться про сорт Зелена сосиска. Це низькорослий помідор. Кущ у нього висотою до 30 см. Він не потребує пасинкування і підв’язки. Плоди подовжені, з носиком, жовті, в зелену смужку, важать 60–80 г. М’якоть теж зеленого кольору. Вони вишуканого смаку, соковиті і дуже солодкі. З одного куща я збирав за сезон до 5 кг плодів. Це шикарний результат для низькорослого томату! А уявіть, яка краса на городі, коли йдеш по грядці і серед червоних, рожевих, жовтих плодів з’являються зелені смугасті красені! Смакові якості, ранньостиглість і врожайність змушують мене цей сорт посадити і наступного сезону.

Уже кілька років улюбленцем є сорт Чорний імператор. Він буде надійним для городників, які вирощують томати для продажу на ринку. Адже в останні роки покупці все частіше звертають увагу на шоколадні плоди і коштують вони в рази дорожче. Кущ у нього висотою 1,5 м, не вражається хворобами. Плоди шоколадного кольору, подовженої сливовидної форми, важать 180–200 г. Щільність плодів досить хороша, про це свідчить зберігання в стиглому вигляді більше трьох тижнів. Але головне достоїнство сорту — смакові якості. Якщо лежкі сорти завжди мають поганий смак, то Чорний імператор я можу сміливо назвати десертним.

Плоди у нього м’ясисті, соковиті і дуже солодкі. При гарному догляді врожайність сягає до 15 кг з рослини за сезон. Мені він дуже сподобався і розлучатися з ним не збираюся. Хочеться, щоб ця краса і смакота росла і на ваших грядках. Ми зібрали багато насіння і готові ним поділитися з усіма охочими безкоштовно. Тільки маленьке прохання — для відповіді вкладайте конверт зі зворотною (вашою) адресою.

Руслан Духов,
вул.Тюркіна, б41, С.Мишурин Ріг, Верхньодніпровський р-н, Дніпропетровська область.

«Гуцульський край», №51, 18.12.2020 року

Share