Осучаснюють відділення лікарні

У центральній районній лікарні, окрім людей у білих халатах, зараз щодня працюють і будівельники. Вони здійснюють капремонт відділення екстреної (невідкладної”) медичної допомоги під приймальне відділення та приміщення для комп’ютерного томографа КНП «Косівська ЦРЛ».

— Президент України та Кабінет міністрів виділили кошти на створення сучасних відділень екстреної (невідкладної) допомоги в опорних лікарнях держави, вимоги до всіх однакові, — показує виготовлену технічну документацію директор КНП «Косівська центральна районна лікарня» Дмитро Микитюк. — Такий статус має і наш лікувальний заклад серед дев’яти опорних лікарень області.

Згідно з розробленим проектом у Косівській ЦРЛ матимуть сучасне приймальне відділення з боксом для санітарного медичного транспорту і приміщенням для томографа. До речі, новий дороговартісний 16-ти зрізовий КТ комунальне некомерційне підприємство отримає за виділені державою кошти.

ПП «Промбудсервіс-Косів», яке стало переможцем тендерного відбору зараз виконує запланований обсяг передбачуваних робіт і має освоїти понад 4 мільйони гривень виділених коштів вже до кінця цього року. Будівельники в проміжному корпусі між поліклінікою та лікарнею готують приміщення для встановлення комп’ютерного томографа, який вкрай необхідний у лікувальному закладі для діагностики захворювань. Також облаштовують зручну й простору під’їзну смугу для карет швидкої до приймального відділення.

— Ми змінюємо курс доставки хворих до лікарні, — розповідає Дмитро Микитюк. — Швидка заїжджатиме через центральну автоматизовану браму, а не їхатиме довшою дорогою від райвійськкомату, як це було досі і ще є зараз. Бо при доставці хворих з важким станом важлива кожна хвилина, щоб надати своєчасну допомогу для порятунку життя людини.

Варто зазначити, що відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги в Косівській ЦРЛ було відкрите навесні цього року, зараз його продовжують осучаснювати згідно з вимогами МОЗу.

Ігор СУСАК.
«Гуцульський край», №48, 27.11.2020 року

Share