Педагогічний рекорд

Глобальна пандемія стала новим випробуванням для людства. Майже мільярд дітей всього світу не відвідують школу в цей час. А це значить, що мільйони вчителів були змушені швидко здобути нові знання та навички викладати дітям цікаво та змістовно, використовуючи технології дистанційного навчання.

Освіта — це не тільки педагоги та учні. Це і батьки, міністерства, законотворчі, бізнес, медицина, культура, технології, ЗМІ — це тісна взаємодія з багатьма іншими сферами. Переосмислення подій пандемії призвело до розуміння потреби ще більш глибоких змін у сучасній системі освіти.

Сьогодні перед педагогами стоїть надзвичайно важливе завдання: в умовах пандемії не втратити, а реалізувати зміни і завдання освіти, впроваджувати вимоги Нової української школи. З великим розумінням до нових вимог і викликів поставилися молоді, але надзвичайно талановиті, сучасні, креативні педагоги Косівського ліцею №2 імені Михайла Павлика Олена Щербань — вчителька початкових класів та Романа Сусак — вчителька англійської мови. Педагоги вирішили, що треба ламати стереотипи, виходити на більш сучасний, прогресивний рівень роботи з дітьми, які вимагають від сучасного педагога щоразу нових ідей та інноваційних підходів до викладання навчальних предметів. Ці педагоги постійно беруть участь у різноманітних заходах, освітніх подіях і конференціях для підвищення педагогічної кваліфікації.

Побачивши запрошення на сучасну, технологічну і цифрову подію під назвою «Антикризовий національний онлайн — EdCamp 2020: школа зараз і у «світі після», вони вирішили стати активними учасниками такого проекту. До речі, педагоги ліцею №2 єдині в Косівському районі взяли участь у проекті такого високого рівня.

Ця безкоштовна (не)конференція відбувалася онлайн 5 днів поспіль за підтримки Фонду Народонаселення ООН в Україні UNFPA Ukraine і Міністерства освіти та науки України.

Щоб стало зрозумілішим про що йде мова, трішечки наведу фактів про сам проект.

Символічне «П’ять» цієї події стосувалося п’яти тем та експертних сесій на день. Усі разом вони становили загальнонаціональне розуміння викликів в українській освіті під час кризи пандемії коронавірусу та за її межами. Подія розкрила такі тематичні напрямки: освітня політика, дистанційне навчання, фізичне здоров’я та психологічна стійкість, педагогіка партнерства та критичне мислення.

Разом з педагогами, батьками та учнями взаємодіяли представники уряду (політики: Лілія Гриневич, Любомира Мандзій, Сергій Бабак, Сергій Колєбошин, Вадим Карандій, Роман Шиян), міжнародні експерти (Естер Войчицькі, Хадлі Фергюсон, Микола Антонюк, Кріста Тінарі, Сімонас Шабанос), знаменитості (Марія Єфросініна, Ольга Руднєва, Слава Фролова, Олександр Педан, Тарас Тополя, Наталія Мосейчук), духовний лідер мільйонів, його святість Далай Лама XIV, перша леді України Олена Зеленська, українські експертки та експерти, педагоги-практикині й практики та, звичайно, організатори «EdCamp Україна» з м.Харкова (Олександр Елькін, Олена Масалітіна, Віра Шкрьоб, Уляна Рудіч та інші).

Це були п’ять днів потужної праці з обох сторін екрану: команди організаторів, однодумців і вчителів. П’ять днів життя у режимі біля комп’ютерів, з телефонами і навушниками, а основне, що всі учасники мали одну мету — співпраця, взаємодопомога та партнерство вчительства, батьків і всіх, перед ким постають виклики організації дистанційного навчання та збереження гармонії і стійкості у часи кризи.

Одним із завдань Антикризового національного онлайн-EdCamp у 2020 було встановлення рекорду як наймасовішої освітньої онлайн-події в історії України. Для цього до участі у заході запросили представників Національного реєстру рекордів. Усі п’ять днів вони за допомогою спеціальних вбудованих сервісів фіксували кількість унікальних відвідувачів протягом усіх сесій. Рекорд було встановлено ще першого дня події — 10019 людей одночасно. І не тільки з України, а ще — й з Польщі, Канади, США, Румунії, Молдови, Вірменії, Угорщини, Німеччини, Швеції, Австралії та ще багатьох країн.

І на урочистому закритті в прямому ефірі наші вчителі отримали сертифікати рекордсменів. Такий сертифікат про встановлення рекорду надійшов до кожного учасника, а знакову відзнаку отримала дирекція Косівського ліцею №2 імені Михайла Павлика.

О.Щербань та Р.Сусак п’ять днів знаходились в епіцентрі головної Освітньої події в Україні, отримали сертифікати підвищення кваліфікації з грифом Міністерства освіти та науки України, дізналися багато нового, цікавого та корисного для педагогіки сучасного дистанційного викладання і до того ж, здобули для свого ліцею відзнаку учасника Рекорду України. Вони підтвердили, що вчительство беззаперечно готове до нових технологій. Бо освіта протягом життя, критичне мислення та планування майбутнього — навички XXI століття.

Це все є свідченням того, що в освітянському середовищі ніколи не буває пізно поділитися зі своїми колегами чимось новим, цікавим і змістовним, спільно порадіти за нові досягнення у нелегкій учительській праці.

Розвиватись, не можна деградувати — це основна позиція обох вчительок Косівського ліцею №2 імені Михайла Павлика.

Тож хочеться побажати молодим педагогам творчості та креативності, постійного самовдосконалення, невтомності, успіхів у праці, досягнення позитивних результатів від втілення в освітній процес нових ідей, елементів нових технологій сучасної освіти. Будьте щасливі у своїй професії, будьте сучасними вчителями Нової української школи!

Оксана Лесевич,
заступниця директора з навчально-виховної роботи Косівського ліцею №2 імені Михайла Павлика.
«Гуцульський край», №48, 27.11.2020 року

Share