Ми маємо шанс змінити країну, починаючи з рівня громад

Продовження. Початок — у №42 від 16 жовтня 2020 р.

Володимир В’ятрович: «Я переконаний, що це вдасться зробити, якщо об’єднаємо свої зусилля. Якраз тут, в цьому краї, є для цього великий потенціал. Я дуже радий, що «Європейська солідарність» зараз об’єднує різних людей, які об’єднались, тому що розуміють загрозу того, що може статися, якщо ми не зупинимо наступ цієї проросійської влади на цих місцевих виборах. Ми розуміємо, що ситуація дуже небезпечна. Ми розуміємо, що зараз якраз найкращий момент для того, щоб об’єднуватися. Щоб нам знову не довелося йти на майдани, не довелося робити чергової революції. Ми маємо шанс змінити країну, починаючи з рівня громад. Цей шанс має бути реалізований всіма нами 25 жовтня. Тому закликаю вас дуже уважно поставитися до цих виборів.

Чому «Європейська солідарність», а не якісь інші політичні сили? Тому що «Європейська солідарність» — головна опозиційна національна сила. Це показують всі соціологічні опитування. Вона представлена по всій Україні. Я переконаний, що «ЄС» буде саме тією українською національною силою, яка подолає 5 — відсотковий бар’єр по всій Україні. Це не та сила, яка представлена десь окремо, лише в Івано-Франківській чи іншій області. Надзвичайно важливо мати представників по всій Україні. Це та сила, яка має потужне представництво в парламенті.

Я маю велику приємність належати до цієї команди. Нас — 27. Це мало, якщо говорити про 450 депутатів парламенту. Але це достатньо, щоб стримувати антидержавні кроки, які періодично з’являються в цьому парламенті. Через це я дуже сподіваюся на вашу підтримку 25 жовтня. Разом ми зможемо працювати і перемагати.

Олег Атаманюк: «Ми тішимося, що є такі депутати, як Володимир В’ятрович, і це дає нам надію. Продовжуючи тему об’єднаних територіальних громад, слід зазначити, що до сьогодні ми жили з вами за іншого адміністративно-територіального устрою, а зараз всі довколишні населені пункти будуть належати до Косівської об’єднаної територіальної громади. Значимість депутатів цієї громади є вкрай важливою, адже старост сіл ОТГ буде призначати рада ОТГ, а не будуть їх вибирати люди. На жаль, це прогалина в законодавстві, і це крок назад. Тому, власне від того, хто буде депутатом об’єднаної територіальної громади, залежить багато. Тому кожен голос, відданий за ту чи іншу людину, є вкрай важливий для розвитку нашої громади.

Я хочу запросити, до слова тих людей, які сьогодні є кандидатами у депутати до Косівської ОТГ від «Європейської солідарності», їх тяжко було переконувати, що все-таки треба брати участь у виборах, і брати відповідальність за свою громаду. Сьогодні я радий, що мені таки вдалося переконати цих молодих, енергійних і талановитих людей, що не можна залишатися осторонь у такий важливий для країни момент. Всі думаючі люди зазвичай питають себе: а для чого мені політика, вибори? Для чого мені різних негативів і лишньої трати емоцій? Але, якщо не йдуть в політику розумні, думаючі люди, то «інші» стають депутатами і потім керують громадою на свій манер, в першу чергу думаючи про власні інтереси.

Мені приємно надати слово людині, яка долучилася до команди «Європейської солідарності» і є кандидатом до Косівської ОТГ від виборчого округу №2, який об’єднує Старий Косів, Вербовець, Смодну, Черганівку. Це Тарас Мельничук».

Тарас Мельничук: «Слава Ісусу Христу! Трохи хвилююсь, бо не так часто до нас приїздять народні депутати. З якою метою я йду в депутати? Я, як місцевий житель, добре знаю, чим живе громада і чого потребують люди Моя мета — це, в першу чергу, робочі місця для нашої молоді, адже ми надзвичайно гостро відчуваємо брак робочих місць на рівні громади. Мені прикро, що мої ровесники залишають сім’ї, батьків і їдуть будувати економіку сусідніх держав. Я хочу, щоб ми були зразковою ОТГ, зразковим краєм для цілої України, щоб в першу чергу на місцях почалися позитивні зміни. Я впевнений, що нам це вдасться, але тільки за вашої підтримки. Покладаю надію на те, що люди не будуть байдужі і прийдуть на вибори.

Багато наших краян зараз за кордоном і фізично не можуть брати участі у творенні майбутнього громади. Вони працюють, щоб утримати сім’ю.

Тому ми, що залишилися тут, є відповідальними вдвічі. Тому закликаю прийти на виборчі дільниці і зробити правильний вибір».

Олег Атаманюк: «Кандидатом у депутати до Косівської ОТГ від нашої команди є Марія Ковалюк».

Марія Ковалюк: «Слава Ісусу Христу! Дуже приємно зустрітися з жителями громади. Зараз у нас відповідальний момент створення Косівської об’єднаної територіальної громади. Нами зроблена велика робота, підібрано кандидатів у депутати до Косівської ОТГ, зі всіх сіл маємо представників і надіємося, що це будуть достойні люди, які будуть представляти громаду і відстоювати її і інтереси громади, які є визначальними для «Європейської солідарності», адже це загальнолюдські цінності, які ведуть Україну до європейської спільноти. Вважаю, що наше першочергове завдання зараз — мобілізувати свої сили і віддати голоси за гідну політичну партію — «Європейську солідарність» та побудувати громади, в яких ми зможемо комфортно жити».

Олег Атаманюк: «З особливою приємністю хочу надати слово людині, яка уже неодноразово, громадською роботою демонструвала небайдужість до свого краю, — Христині Павлюк».

Христина Павлюк: «Дуже часто люди одягають маску модної професії чи статусу й прямують у світ. Дуже часто люди грають ролі не свого істинного єства, а того, що їм диктує ламане суспільство чи система. Ми забуваємо про серцевину, ми забуваємо начебто просту й водночас складну річ, що всі ми — ЛЮДИ!

Довший час проживаючи й навчаючись за кордоном, було боляче повертатися в рідні краї, адже тут мене зустрічали гори сміття, великі скупчення безпритульних тварин, корупція, масове знецінення один одного — список можна продовжувати, та чи варто? Не завжди хотілося повертатись, скажу відверто, адже до хороших умов швидко звикаєш, та бажання щось змінити в Україні на краще перемогло.

Коли я розпочинала справу з безпритульними тваринами в районі, то здавалося, що це як великий непробивний шар льоду, якого ніяк не розколоти. А вже через 5 років прийшло усвідомлення, що може виглянути сонечко — й крига розтопиться, незважаючи на товщину, і лід пробивати не доведеться. Надія є! Потрібен час і бажання щось змінити. Саме досвід у цій справі дав мені надію на те, що все реально! Якщо ідея жевріє зсередини, — ніякий зовнішній вітер її не здатний затушити. Змінюючись зсередини, ми змінюємо світ навколо нас! Щоразу переконуюсь у цьому!».

Олег Атаманюк: «Мета нашої команди сьогодні — побудувати суцільну вертикаль, від парламентської фракції, потужної фракції в Івано-Франківській обласній раді та завершуючи сильною командою депутатів об’єднаних територіальних громад. Щоб змінити нашу Гуцульщину, ми маємо працювати згуртовано, єдиною командою. Усі позитивні ініціативи мають виходити в першу чергу від громади, мають бути підтримані на рівні обласної ради та народними депутатами. Саме такий симбіоз в роботі зможе забезпечити гармонійний розвиток нашого краю.

Наприкінці зустрічі хочу особливо подякувати Володимиру В’ятровичу, який, я впевнений, уже закоханий у нашу рідну Косівщину, колегам-депутатам та всім, хто сьогодні знайшов час поспілкуватись у такій теплій атмосфері. Ще раз закликаю 25 жовтня, дотримуючись усіх протиепідемічних правил, прийти на виборчі дільниці і віддати свій голос за «Європейську солідарність».

Ельза ГРИМАЛЮК.

«Гуцульський край», №43, 23.10.2020 року

 

Share