Нові правила адаптивного карантину

1 серпня набула чинності постанова Кабінету Міністрів від 22 липня 2020 р. №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території зі значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом.

Відповідно до цього документа, адаптивний карантин в Україні продовжили до 31 серпня. Залежно від епідеміологічної ситуації всі регіони буде поділено на декілька зон: зелену, жовту, помаранчеву і червону за рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Зелена зона передбачає:

 • перебування у громадських будівлях у масках або респіраторах;
 • проведення масових заходів: не більше 1 людини на 5 квадратних метрів;
 • кінотеатри мають заповнюватися лише на 50%;
 • перевезення пасажирів тільки в межах сидячих місць.

У жовтій зоні (+ обмеження зеленої) заборонено:

 • відвідувати установи соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово.

У помаранчевій зоні (+ обмеження жовтої) заборонено:

 • діяльність закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів;
 • діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час;
 • планові госпіталізації у лікарнях;
 • діяльність спортзалів, фітнес-центрів, закладів культури;
 • прийом нових змін у дитячі табори;
 • обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 квадратних метрів, і не більше 100 людей.

У червоній зоні (+ обмеження помаранчевої) заборонено:

 • роботу громадського транспорту;
 • відвідування закладів освіти;
 • діяльність ТРЦ, кафе та ресторанів.

Для перетину кордону: з країн «зеленої зони» — потрібен тільки страховий поліс; для країн із «червоної зони» — потрібен поліс + самоізоляція на 14 днів або ПЛР-тест.

Регіоном зі значним поширенням COVID-19 вважають регіон, у якому наявна одна з таких ознак:

 1. Завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більше 50 відсотків.
 2. Середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА становить менше ніж 24 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів.
 3. Коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить більше 11 відсотків.
 4. Показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить більше 10 відсотків.
 5. Показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 застосовують у разі реєстрації більше восьми випадків на 100 тис. населення сумарно за останні сім днів.

Посилення протиепідемічних заходів застосовують і припиняють на території регіону на підставі рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке приймають за поданням головного державного санітарного лікаря регіону.

Перехід регіону з однієї в іншу зону можливий за умови, коли 5 днів поспіль там спостерігаються зміни одного із визначених показників. Обмеження — носіння масок у громадських місцях, проведення масових заходів лише за умови перебування не більше 1 особи на 5 кв. м, заповненість кінотеатрів — не більше 50%, перевезення пасажирів — тільки на сидячих місцях. Найбільш жорсткий карантин буде діяти в «червоній зоні».

З 1 вересня 2020 року в Україні відкриють усі школи. Однак, якщо епідеміологічна ситуація в районі не буде відповідати вимогам МОЗ, освітні заклади будуть змушені закрити на карантин. Закривати школи будуть тільки в районах «червоної зони» — де високий показник захворюваності на атипову пневмонію.

В Україні розпочнеться поступове залучення глядачів на футбольні матчі за умов дотримання низки карантинних вимог. Основними вимогами є: заповнення секторів стадіону глядачами не більше ніж на 25 відсотків, дотримання соціальної дистанції, забезпечення наявності дезінфекторів на стадіонах, проведення термоскринінгу на вході.

За повідомленням РДА.

Share