У Косові відкрили інтерактивну експозицію

5 лютого відбулася знакова для Гуцульщини подія — у Косівському музеї народного мистецтва та побуту Гуцульщини презентували інноваційну експозицію з сучасним обладнанням та ігровими модулями. Вона покликана популяризувати косівську мальовану кераміку як унікальне явище в народній творчості гуцулів.

«Експозицію створено в рамках заходів проекту «Інтерактивний музей — популяризація традицій косівської кераміки шляхом модернізації частини експозиції Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини», — розповіла авторка проекту і завідувачка музею Вікторія Яремин.

— Реалізація задуму стала можливою завдяки підтримці Косівської міської ради, яка у партнерстві з музеєм подала відповідний проект на щорічний конкурс ініціатив карпатських громад Асоціації органів місцевого самоврядування ЄВРО-РЕГІОН «КАРПАТИ — Україна».

Конкурсна програма фінансується з обласних бюджетів Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей. Проект косів’ян став одним із 39-ти переможців (загалом на конкурс було подано 176 заявок) та отримує фінансування з коштів обласного бюджету».

Відвідувачів музею нова експозиція вражає новизною і креативним підходом до пропагування традицій косівської кераміки, внесеної до Репрезентативного списку нематеріальної художньої спадщини людства ЮНЕСКО.

Завідувачка Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини Вікторія Яремин розповіла: «Замість пасивного слухання екскурсовода та споглядання експонатів за склом ми пропонуємо відвідувачам стати учасниками квесту. Гості музею можуть активно взаємодіяти з елементами експозиції: досліджувати, торкатися руками, переглядати відео, зазирати у шухляди та скриньки, виконувати різні ігрові завдання».

У музеї буде цікаво як дітям, так і дорослим. Виставковий зал обладнано сучасними вітринами для унікальних керамічних артефактів з музейної збірки. Експозиція є частково адаптованою і для незрячих.

5 лютого у музеї було велелюдно. На відкриття інтерактивної експозиції прийшло чимало гостей. Присутній на заході голова райдержадміністрації Петро Іванишин привітав музейників із таким вагомим досягненням у справі промоції косівської кераміки як туристичної «родзинки» Гуцульщини.

Від очільника району заклад отримав у дарунок комп’ютер для розвитку музейної справи та ширших можливостей на шляху до модернізації та осучаснення музею як осередку освітнього дозвілля поціновувачів історико-культурної спадщини краю.

За повідомленням РДА.
«Гуцульський край», №7, 12.02.2021 року

Share