Кримінальний огляд

25 липня до Косівського відділу поліції надійшло повідомлення від 36-річної мешканки району про те, що невідома особа вчинила крадіжку з кафе. На місці події поліція встановила, що 25 липня о 2:54 год. невстановлена особа через вікно проникла у приміщення кафе, звідки викрала 100 гривень та алкогольні напої на суму приблизно 2500 грн. За фактом крадіжки розпочато кримінальне провадження за ч.З ст. 185 КК України.

27 липня до Косівського відділу поліції надійшло повідомлення від чергового лікаря Косівської центральної районної лікарні про те, що за медичною допомогою звернувся 72-річний житель району з діагнозом: гострий внутрішньо-мозковий крововилив потиличної долі зліва, прорив заднього латерального шлуночка, територіальний крововилив, лінійний перелом скроневої кістки справа, лінійний перелом потиличної кістки по сагітальній лінії. Поліція встановила, що чоловік 24 липня, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, впав зі сходів магазину, що у селі Вербовці. За фактом отримання тілесних ушкодження розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст.128 КК України.

Протягом минулого тижня на території району трапились 5 дорожньо-транспортних пригод, на щастя, без потерпілих. У двох автопригодах водії залишили місце події, їхні особи встановлює поліція. На інших трьох винуватців ДТП поліцейські склали протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 124 КУпАП.

Правоохоронці Косівщини закликають водіїв не порушувати Правил дорожнього руху і не наражати на небезпеку своє життя та інших учасників дорожнього руху. Ні в якому разі не сідайте за кермо у стані алкогольного сп’яніння. Якщо трапилась ДТП, — не залишайте місце події та надайте допомогу потерпілим, викличте карету медичної допомоги, якщо є така необхідність.

Учасник ДТП не повинен залишати місце події. Це є порушенням Правил дорожнього руху.

Кодекс про адміністративні правопорушення передбачає адміністративну відповідальність за залишення місця ДТП. Так, згідно зі статтею 122-4 КУпАП, залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху місця ДТП, до якої вони причетні, тягне за собою адміністративний штраф у розмірі 255 грн. або громадські роботи на строк до 40 год., або адміністративний арешт до 15 діб.

Однак мало хто з водіїв знає, що при залишенні місця ДТП, за певних обставин він несе кримінальну відповідальність.

Такий наслідок може бути у випадку ДТП з потерпілими. Крім відповідальності згідно зі ст. 286 Кримінального кодексу, водія, який залишив місце ДТП, можуть притягнути до кримінальної відповідальності за залишення без допомоги особи, яка перебуває в небезпечному для життя стані. Така кримінальна кваліфікація може бути не лише при ДТП з пішоходом. Кримінальний кодекс передбачає за залишення без допомоги особи кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі до восьми років, залежно від наслідків.

І пам’ятайте: від ваших дій залежить життя і здоров’я інших.

Косівський ВП ГУНП.

Share