Допомога з часткового безробіття

Право на отримання допомоги з часткового безробіття мають роботодавці з числа суб’єктів малого та середнього підприємництва, які:

  • зупинили/скоротили діяльність через карантин,
  • сплачували єдиний внесок протягом останніх шести місяців, що передують даті зупинення/ скорочення діяльності, за найманих працівників, з якими не припинені трудові відносини на дату подання звернення до центру зайнятості.

Право на допомогу не мають працівники, які отримують пенсію або працюють у роботодавця за сумісництвом.

Допомогу встановлюють за кожну годину втраченого робочого часу із розрахунку 2/3 тарифної ставки окладу. Вона не може перевищувати мінімальної зарплати, встановленої законом на 2020 рік (4723 грн). Роботодавець протягом 30-ти календарних днів з дня зупинення/скорочення діяльності, має звернутися до центру зайнятості/філії за місцем сплати ЄВ і надати пакет документів:

  1. Заяву у довільній формі;
  2. Засвідчену роботодавцем копію наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення)
    діяльності;
  3. Відомості про працівників, у яких виникло право на допомогу з часткового безробіття на період карантину;
  4. Довідку про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне’страхуваиня за останні шість місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності, видану ДПС.

Пакет документів надають до служби зайнятості одним із зручних способів: у скриньку, розміщену на вході центру зайнятості/ філії (оригінал), поштовим відправленням (оригінал), або на e-mail центру зайнятості/філії (у форматі скан-копії). Детальніше читайте за посиланням на сайті Державної служби зайнятості.

Також тут можна ознайомитися із: порядком надання і повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги з часткового безробіття на період карантину; взірцем договору про надання допомоги з часткового безробіття на період карантину (форма); формою подання відомостей про осіб, щодо яких слід виконувати вимоги частини третьої статті 471 Закону «Про зайнятість населення».

Відділ інформаційної роботи обласного центру зайнятості.

Share