Про відкриття ринків і порядок госпіталізації хворих на COVID-19

На засіданні Регіонального штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру, пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 на території області, під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації, керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Марії Савки розглянули два актуальні нині питання: відновлення роботи ринків і затвердження алгоритму дій із госпіталізації хворих на коронавірусну інфекцію.

Зазначимо, що уряд ухвалив постанову № 313, яка передбачає внесення окремих змін до постанови Кабінету міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом. Зокрема, дозволено працювати агропродовольчим ринкам, які є операторами ринку харчових продуктів відповідно до Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», за умови дотримання протиепідемічних вимог до діяльності агропродовольчих ринків, встановлених головним державним санітарним лікарем України.

Крім того, цією постановою передбачено проведення щоденних позапланових перевірок за дотриманням агропродовольчими ринками протиепідемічних вимог щодо їх діяльності.

Як повідомив начальник головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Роман Гурський, на території області є 43 ринки, 42 з них мають експлуатаційний дозвіл. За попередньою інформацією, усі ринки знаходяться у приватній власності. 27 власників виявили бажання забезпечувати роботу ринків, враховуючи вимоги постанови головного санітарного лікаря України.

Фахівці Держпродспоживслужби розпочали позапланові перевірки ринків. Якщо під час такої перевірки будуть виявлені порушення, буде складено припис з терміном виконання від однієї до трьох годин. Усі порушення фіксуватимуть на відео-реєстратори. Якщо ж власники ринку ігноруватимуть приписи, тоді буде направлено відповідні подання про порушення санітарно-епідемічних вимог до органів місцевого самоврядування та поліції. Роман Гурський нагадав і про адміністративну відповідальність за порушення карантинних вимог для посадових осіб (від 34 до 170 тис. гри) та кримінальну — у разі повторного порушення.

На підтримку послаблення карантинних заходів у області та відкриття ринків висловився також директор Івано-Франківського обласного лабораторного центру, головний санітарний лікар області Руслан Савчук. Він зазначив, що на Прикарпатті вдалося забезпечити стабільну епідситуацію та максимальне непоширення інфекції в населених пунктах області.

З огляду на зазначене, Регіональний штаб рекомендував органам місцевого самоврядування області з часу набуття змін дозволити роботу ринків за умови виконання постанови головного санітарного лікаря України.

Ще одним рішенням штабу затверджено алгоритм дій із госпіталізації хворих на корона-вірусну інфекцію.

Йдеться про 12 лікувальних закладів, так званих госпітальних баз першої лінії. Хворі із підтвердженим COVID-19 та хворі із підозрою на це захворювання повинні лікуватися тільки у цих закладах. Департамент охорони здоров’я ОДА розробив маршрути для відправлення пацієнтів до тих лікарень першої лінії, які розташовані до них найближче.

Якщо у згаданих 12-ти закладах буде заповнено більше 75 відсотків ліжкового фонду відділень або палат реанімації хворими на COVID-19, до закладів першої лінії додатково буде внесено Богородчанську районну лікарню.

За повідомленням Косівської РДА.

Share