Коротко і достовірно

Вчора, 7 квітня, о дев’ятій годині ранку ми зателефонували директорові КНП «Косівська ЦРЛ» Дмитрові Михайловичу Микитюку, щоб отримати «найсвіжішу» і достовірну інформацію про епідемічну ситуацію у районі.

— З початку поширення коронавірусної інфекції на території Косівщини ми зареєстрували 30 підтверджених випадків захворювання на COVID-19, — повідомив Дмитро Михайлович. — Сьогодні на стаціонарному лікуванні перебувають 15 хворих на пневмонію, з них у дев’яти осіб підтверджений діагноз COVID-19. Семеро пацієнтів лежать у інфекційному відділенні, п’ятеро — у терапевтичному, троє — у реанімації.

У 14-ти хворих — стан середньої важкості. У однієї особи перебіг недуги важкий, пацієнтка потребує кисневої терапії, але, на щастя, її стан поліпшується.

Доводиться констатувати сумний факт — троє медичних працівників стали жертвами коронавірусної інфекції, рятуючи від неї інших. Зараз наші колеги теж перебувають на стаціонарному лікуванні.

Є і приємна новина — 14 осіб одужали. Це майже 50 відсотків.

— Скільки жителів Верховинського району прийняла на лікування Косівська ЦРЛ?

— Сім пацієнтів — з пневмоніями, але поки що діагноз COVID-19 підтверджено лише у чотирьох осіб.

— Часто у хворих на COVID-19 є супутні недуги (проблеми із серцем чи тиском, діабет тощо). Чи можуть їх обстежити і призначити їм лікування профільні спеціалісти? Адже такі пацієнти перебувають у відділах, де встановлені суворі карантинні вимоги.

— Маємо достатньо костюмів і предметів індивідуального захисту для усіх фахівців, обстеження і консультації яких потребує хворий на COVID-19.

— Чи вистачає ліків?

— Вистачає. Є антибактеріальні засоби, фізіологічні розчини. Маємо специфічні противірусні препарати. їх небагато. Замовили ще. Але якщо потрібні дорогі нові медикаменти, на які держава не виділяє коштів, хворим і їхнім родичам доводиться купувати їх самим.

— Чи отримала Косівська ЦРЛ обіцяні урядом доплати?

— Так. Медичні працівники, які брали безпосередню участь у лікуванні хворих на COVID-19, отримали доплати за березень. За квітень — ще ні. їх буде виділяти Національна служба здоров’я України. Маємо укласти з нею два пакети договорів, підписати контракт — і тоді отримаємо додаткові кошти за квітень.

Користуючись нагодою, хочу висловити велику подяку районній владі, депутатам усіх рівнів: сільських, міської, районної, обласної і Верховної рад, представникам різних політичних партій, які у цей важкий і тривожний для усіх нас період допомагають Косівській ЦРЛ. Купують медичне обладнання, засоби індивідуального захисту, антисептики, продукти. І звичайно — низько вклоняємося волонтерам.

Не буду розповідати про те, хто дав грошей більше, а хто — менше. Ви допомагаєте нам лікувати пацієнтів, дбаєте про захист здоров’я медиків. Дякуємо усім вам за розуміння, щоденну моральну і матеріальну підтримку. Для працівників Косівської ЦРЛ це дуже важливо.

Хочу також подякувати своїм колегам — за мужність, високий професіоналізм, чітку громадянську позицію. Вірю, що разом, спільними зусиллями ми подолаємо цю смертельну епідемію.

Розмову вела Аліса МУДРИЦЬКА.
«Гуцульський край», №19, 8.05.2020 року

Share