Видання, в якому ви можете знайти прізвище рідних чи знайомих

Книжка побачить світ, якщо ми пожертвуємо кошти.

До друку підготовлено книгу «Гуцули у Визвольній боротьбі. Спогади січового стрільця Михайла Горбового» (загальна редакція Романа Коваля, упорядники Роман Коваль, Петро Арсенич, Юрко Юзич, рецензент — кандидат історичних наук Микола Лазарович).
Коваль

Напередодні свята Василія Великого в Косівському інституті відбулася зустріч із подвижником цієї важливої національної справи, письменником із Донеччини Романом Ковалем. На ній він презентував сигнальний примірник згаданого видання.

Для багатьох прізвище Романа добре відоме. Навіть для тих, хто взагалі не читав його видань, а лише слухав передачі першого національного радіоканалу. Для кого з якихось причин маловідоме, подаємо коротку інформацію: «Роман Коваль народився 10 квітня 1959 р. в м. Горлівці Донецької області в родині вчителів — Надії Василівни Курило та Миколи Федотовича Коваля. Українець. Освіта вища медична (Київський медичний інститут, лікувальний факультет, 1982 р.). Працював лікарем-інтерном та завідувачем поліклінічного відділення клінічних лікарень м. Києва.

Від 1989 р. — член Української гельсінської спілки, редактор газети «Прапор антикомунізму», член редколегії газети «Вільне слово», у 1990 р. — редактор газети «Визволення», в 1991 — 1993 рр. редактор газети «Нескорена нація», від грудня 1993 р. — редактор газети «Незборима нація».

У 1990 — 1991 рр. — член проводу Української республіканської партії (секретар із питань ідеології). Від грудня 1992 р. — заступник голови Всеукраїнського політичного об’єднання «Державна самостійність України», а з 1993 р. до травня 2003 р. — незмінний голова об’єднання. Член Національної спілки журналістів України з 1995 року. Президент Історичного клубу «Холодний Яр» (від січня 1997 р.). З 1998 р. — член Національної спілки письменників України.

Автор 10 книг («Гасла і дійсність», «Чи можливе українсько-російське замирення?», «З ким і проти кого», «Про ворогів, союзників і попутників», «Підстави націократії», «Філософія українства», «Отамани Гайдамацького краю. 33 біографії», «Отаман святих і страшних», «Повернення отаманів Гайдамацького краю», «Трагедія отамана Волинця» — остання у співавторстві з Костянтином Завальнюком).

Автор понад 700 статей у газетах, журналах, альманахах, історичних календарях, енциклопедіях України та української діаспори. Автор циклу радіопередач «Отамани Гайдамацького краю» (2000 — 2001). Автор сценарію документального фільму «Незгасимий огонь Холодного Яру». Автор циклу радіопередач «Кубанська Україна» (2002 – 2003)».

А тепер наводимо фрагмент із звернення Романа Коваля до тих, хто за покликом совісті і за своїми можливостями готовий пожертвувати кошти на видання книжки: «Книга вже змакетована. Провідну її ідею висловлено в епіграфі – «На славу гуцулам, які силою духу і зброї втілювали мрію про Соборну Україну».

У книзі вміщено понад три десятки спогадів, статей та листів стрільця Гуцульської сотні УСС Михайла Горбового з Косова, спогади про Гуцульську сотню усусусів Мирона Нижанківського, Олекси Зіня та Василя Софроніва-Левицького, а також спогади про збройні формації буковинських гуцулів, зокрема посла до австрійського парламенту Іллі Семаки.

Спогади Михайла Горбового передруковуються з рідкісних видань 1930-х років – «Літопису Червоної Калини», історичного календаря-альманаху «Червона Калина», альманаху «Каменярі», газети «Громадянський голос». Щоденники Михайла Горбового оприлюднюються вперше.

Книга багата на ілюстрації. Ми хотіли б видати книгу гідним накладом, у твердій, повноколірній палітурці.

Основного читача бачимо на галицькій Гуцульщині — у Верховинському, Коломийському, Косівському, Надвірнянському і Снятинському районах Івано-Франківської області. Видання плануємо поширювати і в інших краях, насамперед тих, де відбувалися події (Закарпатська, Кіровоградська, Львівська, Тернопільська, Хмельницька та Чернівецька області).

Пропонуємо вам взяти участь у виданні цієї книги, власне, стати її співтворцем. Про вашу участь із вдячністю буде зазначено у книзі.

Щиру вдячність Романові Ковалю висловили на зустрічі легендарний сотенний УПА Мирослав Симчич («Кривоніс»), перший заступник та заступник голови РДА Іван Грималюк і Микола Васкул, письменники Михайло Андрусяк і Ольга Руданець, лікар і громадський діяч Зіновій Библюк, директор Косівського музею національно-визвольної боротьби Людмила Луканюк, котра, як зізнався Р.Коваль, і зацікавила його постаттю М.Горбового, та інші.

Письменника привітав піснями та музичними творами ансамбль бандуристок Косівської школи мистецтв (керівник – викладач Світлана Лазован).

Роман Коваль сподівається на фінансову підтримку Косівщини у виданні книжки, вірить, що на згадані рахунки будуть переказані кошти.

З повагою,
Роман КОВАЛЬ, письменник, лауреат літературної премії ім. Михайла Стельмаха, президент Історичного клубу «Холодний Яр».

АКБ «Правекс-Банк», Повітрофлотське відділення, Київ, Кловський узвіз, 9/2, 01021. К/р 32005176801 в Головному управлінні НБУ в м. Києві і Київській області. МФО 321024, код ЄДРПОУ 14360920.
Коваль Роман Миколайович. Київ, тел. 242-47-38.

Василь Глібчук

Share