Нові обриси Кут

Про соціальний розвиток селища і його майбутню перспективу йшлося на запланованому заході, що відбувся минулого тижня у селищній раді смт. Кутів.

Ініціював зустріч керівників району з активом Кут селищний голова Д.Томащук. Участь у ній взяли члени виконкому, депутати, підприємці, керівники установ селища та депутат обласної ради Михайло Павлюк. Між владою і громадою відбувся діалог у формі запитань і відповідей.

Дмитро Михайлович найперше поінформував присутніх, що вже вдалося зробити в соціальному розвитку і над чим працюватимуть надалі. З його короткого звіту хотілось би виділити кілька важливих штрихів. У селищі відремонтовано підвісну кладку, а точніше — пішохідний міст, який з’єднує Кути з сусідньою Вижницею. У приміщенні селищної ради встановили водяне опалення (замість пічного), що призвело до значної економії газу. Оновлено підсофітки, й тепер штукатурка не сиплеться на голови перехожим.

У Народному домі зробили нові сходи, замінили шестеро дверей, електропроводку, зробили зовнішній ремонт приміщення, а також залу, придбали нові м’які крісла. На римо-католицькому костелі встановили годинник з курантами. А в центрі містечка розмістили прекрасну літню естраду. Навіть у ці зимові дні біля неї збирається чимало кутчан. Саме тут встановили 15-метрову штучну ялинку. Для багатьох уже стало традицією після родинного святкування приходити до цієї красуні після опівночі, щоб продовжити зустріч Нового року.

Звичайно, цей перелік можна доповнити й іншими добрими справами. Але мою увагу привернуло те, що Дмитро Михайлович й півсловом не обмовився у своєму звіті про особисті заслуги. Навпаки, неодноразово наголошував, що все зроблено за кошти підприємців. Їхня участь дуже вагома. Ці люди вболівають за селище, хочуть бачити його затишним і привабливим. Тому й встановили лавочки в місцях відпочинку, посадили більше 200 дерев, заміняють бордюри, кладуть тротуарну плитку. Та проблемою № 1 для Кут сьогодні є вивезення сміття, яке ніде дівати. Якийсь час побутовий непотріб вивозили у Вижницю, за немалу плату. Але таке вирішення проблеми виявилося дорогим задоволенням, та й сусіди виступили проти, бо в самих такого «добра» вдосталь. А на території Кут нема місця, щоб облаштувати сміттєзвалище.

Заступник голови райдержадміністрації В.Привика поінформував кутську громаду, що районна влада зараз працює над питанням переробки сміття, бо у всьому цивілізованому світі на цьому заробляють гроші. Василь Васильович розповів, скільки коштів використано в Кутах на ліквідацію наслідків стихії і що за них зроблено. Він також сказав, що районна влада, як мовиться, підкладе і своє плече, щоб у Кутах прокласти новий водогін.

Відділення поштового зв’язку тепер розташоване у будівлі в самому центрі Кут. Це вигідно для людей, але незручно для працівників – приміщення орендують, воно потребує ремонту, в ньому некомфортно й холодно зв’язківцям. Коштів на ремонт немає, тому керівництво центру поштового зв’язку має намір повернути відділення у колишнє приміщення. Про це повідомила заступник Косівського ЦПЗ № 5 Галина Левко. Тому велася розмова про те, щоб зробити ремонт приміщення, у якому відділення знаходиться зараз, створити поштовикам належні умови праці й нікуди не переселятися.

Підприємець і член виконкому Михайло Глібчук запропонував косівським керівникам, щоб подивилися, до якого жахливого стану довели колись найкращий в області дитсадок. Це була казка, диво з прекрасними ігровими майданчиками. Тепер там — руїна. У той же час у Кутах 200 дітей чекають черги на оформлення у дитсадок.

Представники кутської громади отримали компетентні відповіді на поставлені запитання від начальника податкової інспекції Оксани Мельниченко, в.о. начальника управління земельних ресурсів Петра Соломійчука, заступника головного лікаря райсанепідемстанції Володимира Бовича, заступника начальника РВ УМВС, начальника міліції громадської безпеки Мирослава Атаманюка. Загалом йшлося про сплату податків (зокрема земельного), укладання договорів оренди землі, про те, чому дільничного інспектора міліції відривають від виконання службових обов’язків у Кутах, залучаючи до роботи в інших селах. А заступник голови РДА Ярослав Бринський поінформував, що зараз вирішується питання автобусного сполучення між Кутами і Вижницею. Усі необхідні документи уже відправили на конкурс у Київ, оскільки це маршрут міжобласного значення.

До начальника контрольно-ревізійного відділу П.Сербалюка не виникало жодних запитань. Проте Пилип Пилипович скористався нагодою, щоб подякувати підприємцям Кут (а їх майже 500) за вагомий вклад у розвиток території, бо завдяки їм не доводиться витрачати державні кошти, а їхнє селище набуває нових обрисів.

Ігор Сусак

Share