160-ліття церкви святого Миколая

Нещодавно парафіяни церкви св. Миколая села Нижнього Березова відзначили 160-ліття свого храму.

Як свідчить архівна довідка, в тематизмі всього кліру Станіславської греко-католицької єпархії значиться в с. Березові Нижньому Пістинського деканату церква св. Николая, виставлена і благословенна 1845 року. Саме цього року було закладено наріжний камінь будівництва храму. А вже в 1848 році силами громади села церкву було побудовано і освячено Пістинським деканатом. Спорудження цього храму було свідченням вірності березунів Греко-Католицькій Церкві. Але повернемося до свята.

Того недільного дня громада села, запрошені на урочистості священики навколишніх сіл і почесні гості зустрічали правлячого Архієрея Коломийсько-чернівецької Єпархії Миколу Сімкайла. Хліб-сіль високому гостю урочисто піднесли учні місцевої школи у національних строях. Єпископ Микола Сімкайло подякував за теплу зустріч і висловив надію, що святкування 160-річчя церкви розбудить у серцях березунів християнську доброту, любов до ближнього, до свого села, свого храму, своєї України.

Зустріч відбулася біля статуї Матері Божої, і звідти урочиста процесія, яку очолив єпископ Микола Сімкайло, вирушила до церкви на святкову Літургію.

Після служби Божої лунали численні привітання та поздоровлення з нагоди поважного ювілею церкви. Заступник голови РДА Микола Васкул поздоровив нижньоберезівчан з визначною подією в історії села, а також звернув увагу на те, що українська влада і християнські церкви мають найбільше прикластися до того, щоб відродити українську душу, утвердити українську державність. З уст Миколи Григоровича прозвучало побажання засівати українську ниву добірним зерном слова’і думки, аби воно дало щедрий урожай духу.

У день 160-річчя храму св. Миколая в с. Н.Березові було належно оцінено ревну працю і служіння Богові її настоятеля, віце-декана о. Ігоря Полюка, який уже 15 років засіває в душі парафіян зерна християнської покори, любові до Господа, до ближнього, до України. Крім того, отець Ігор зумів організувати свою паству на добрі, Богоугодні справи. З ініціативи отця Ігоря, при допомозі громади села та віднайдених о. Ігорем спонсорів, підвальне приміщення місцевої школи перетворилося на чудовий духовний заклад — центр молоді, де щонеділі і кожного свята о. Ігор проводить різноманітні християнські заходи для молоді та дітей.

Тут також відбуваються книжкові та мистецькі виставки на сакральну тематику, а ще демонструють кінофільми та мультфільми, також релігійного змісту. Зараз духовний центр, завдяки жертводавцям, має тенісний стіл, футбольні і волейбольні м’ячі, телевізор, комп’ютер, а також, невелику книгозбірню переважно релігійного змісту. Ці книги передала дітям і молоді сільська бібліотека. Є у бібліотечці книги, придбані отцем Ігорем за допомогою видавців-меценатів. Багато зусиль приклав о. Ігор і для того, щоб у селі було споруджено статую Матері Божої, під покровом якої викарбувані імена березунів, які віддали своє життя за волю України.

За такі вагомі заслуги о. Ігор отримав з рук єпископа Миколи Сімкайла Грамоту від верховного архієпископа Києво-Галицького, Любомира Гузара. Вручаючи цю високу нагороду, Микола Сімкайло відзначив, що святкування 160-річчя церкви св. Миколая є також великою заслугою о. Ігоря, бо завдяки його старанням було знайдено архівні документи, які свідчать про справжню дату побудови церкви.

На закінчення урочистостей віце-декан о. Ігор щиро подякував усім, хто допомагав йому у цій дійсно Богоугодній справі, і висловив надію, що духовне життя в Березові буде і надалі розвиватися.

Г. Вітковіцька,
завідувач бібліотекою с. Нижнього Березова

Share