Ой хто, хто Миколая любить!

Цікавим і видовищним видалося цьогорічне свято Миколая у його Маєтку, розташованому в Національному природному парку «Гуцульщина».

Відразу було видно, що керівництво і працівники Парку готувалися до нього заздалегідь і продумано — виготовили і встановили Благодзвін, нові казкові фігури, реконструювали сцену, благоустроїли клумби, прикрасили новими іграшками ялинку, встановили казкові сани, впорядкували місце для Миколаївської ватри, організували роботу казкових станцій: «Центральної», «В гостях у зайчиків, лисички-сестрички, рукавички, Білосніжки, Баби Яги», «Зимової казки», «Поля чудес» та «Лісової красуні». А ще у Маєтку з’явилося цього року чарівне дзеркало. Кажуть, що всі, хто в нього подивиться, стануть добрими, чемними, і їхні мрії обов’язково збудуться.

Усіх гостей, за доброю гуцульською традицією, вітали трембітарі. А потім діти потрапляли в казку: на них чекали цікаві розваги, ігри, конкурси, спілкування з ровесниками не тільки з різних шкіл району, але й області. А коли святий Миколай почав роздавати подарунки, дитячій радості не було меж. Разом з дітьми Миколай водив хоровод навколо ватри.

Розпочалося свято з організації для дітвори екскурсій, роботи майстер-класу, катання на конях. Потім підбили підсумки районного конкурсу новорічно-різдвяних композицій в рамках акції «Збережемо лісову красуню», вручили грамоти, призи та солодкі подарунки від Миколая делегаціям шкіл Косівського району.

Головною подією свята стало театралізоване казкове дійство «Ой хто, хто Миколая любить». У ньому продемонстрували свою високу виконавську майстерність представники різних шкіл Косівщини, а також гості з Коломийщини, Буковини та Молдови на чолі з дитячим улюбленцем Мошою Кричуном. Ввечері великий святковий благодійний концерт поставила заслужена артистка України Алла Кобилянська. Канал «1+1» вів прямий телерепортаж зі свята на всю Україну. Загалом роботу Маєтку святого Миколая в останні дні висвітлили більше двадцяти телерадіокомпаній та газет.

19 грудня у Маєтку побувало більше трьох тисяч відвідувачів. На адресу святого Миколая уже надійшло близько трьох тисяч листів від дітей зі всієї України (минулого року їх було 2170). У листах діти просять святого Миколая не тільки покласти їм під подушку якийсь подарунок, а й щиро розповідають про свої успіхи га проблеми, чекають від нього щирої поради.

Святкування тривало з раннього ранку до пізньої ночі. Звичайно, що воно не змогло би відбутися без добрих і щирих людей. Цього року благочинні внески зробили Косівська райдержадміністрація — голова Я. Шинкарук, НПП «Гуцульщина» — директор В. Пророчук, редакція газети «Гуцульський край» — редактор М. Лучко, відділ освіти РДА — начальник В. Козьменчук, Косівський ЦДТ — директор М. Соколюк, Яблунівський ЦДТ — директор Г. Дмитрук, Косівський ІПДМ — директор С. Мартинюк, відділ культури РДА — начальник Д. Біланюк, АТ «СКІФ-АВТО» — голова правління В. Волощук, ВБФ «Промінь» — керівник Б. Юрчишин, Косівське СТ — голова правління В. Данильців, фірма «НІКА» — м. Івано-Франківськ, МПП «Евріка» — керівник М. Павлюк, ПП «Промтехсервіс» — керівник І. Попкович, Косівська РО ВО «Батьківщина» — голова Д. Томич, обласна молодіжна організація ВО «Батьківщина» — В. Пророчук, РГО «Спадщина Гуцульщини» — керівник Л. Цержипільський, РО «Жінки за майбутнє дітей» — голова М. Палійчук, підприємці: О. Шкрібляк, В. Шкондеюк, В. Ребенчук, Л. Пророчук, В. Андрецуляк, І. Гуралюк, А. Боєчко, депутати обласної ради Я. Шинкарук, І. Підлетейчук, М. Павлюк, депутати районної ради М. Шатрук, Д. Никифорак, І. Павлюк, М. Павлюк, І. Грималюк, Косівські деканати: УПЦ КП — о. І. Близнюк, УАПЦ — о. І. Сабадаш, УГКЦ — о. Р   Іванюлик.

Свято закінчилося, а теплі враження від нього залишилися, щоб зігрівати серця дітей добром і любов’ю. Віриться, що всі вони виростуть хорошими людьми, які в майбутнє заберуть із собою і народні традиції, і звичаї.

Ярослав Тимофійчук

Share