Степан Бандера — з його ім’я воскресне Україна!

У четвер, 1 січня 2009 року Косівська районна організація Всеукраїнського об’єднання «Свобода» в рамках відзначення 100-річчя від дня народження Провідника ОУН Степана Бандери взяла участь в урочистостях в с. Старий Угринів Калуського району.

Урочисте віче розпочалося національним гімном України та заупокійною Службою Божою. Зі вступним словом до численних присутніх звернувся голова Івано-Франківської облдержадміністрації М. Палійчук, який зі словами: «Слава героям, що віддали життя за волю України!» привітав вояків УПА.

Від родини С. Бандери, нащадки якої проживають в Канаді, Німеччині, Австралії та Україні, виступив онук Провідника, Степан Бандера. Він висловив слова найщирішої подяки людям, які прийшли вшанувати пам’ять його діда. На його думку, найкращий спосіб віддати шану С. Бандері — це збудувати таку українську державу, в якій жодне ім’я героїв не забуто.

Від Всеукраїнського Братства ОУН-УПА присутніх привітав М. Зеленчук, який говорив про С. Бандеру як про Великого українця, що опанував усю націю та про славу УПА, яка воювала більш як 10 років. Вояки УПА не знали, що таке полон, вони воліли загинути, підірвавши себе. Зараз Україна в смуті, тому дух С. Бандери нехай об’єднає усіх українців.

Привітання від Президента В. Ющенка зачитав заступник голови секретаріату А. Кислинський.

Схвально сприйняли кілька тисяч людей виступ О. Тягнибока, голови Всеукраїнського об’єднання «Свобода». Сьогодні ми в Старому Угринові не тільки відзначаємо ювілейну дату та віддаємо шану національному героєві Степану Бандері. Ми звертаємося до його постаті як до дороговказу для українців. С. Бандері як політикові були притаманні такі риси, як відповідальність в ухваленні рішень, чесність та непоступливість в обороні інтересів нації. Не лукавив, не боявся за своє життя, що дозволило українцям піднятися з колін. Його ім’я стало називним. Україні потрібен С. Бандера, бо нікому не дозволено перекручувати історичні події тих років.

Марними були сподівання, що влада належно вшанує пам’ять славного сина України, надавши Степанові Бандері звання Героя України. Поволі відходять вояки ОУН-УПА, теж не визнані і гідно не вшановані… Влада далека від нас. Така ціна нашої покірності, яку ми ще й самі до кінця не усвідомлюємо. Але ми впевнені в одному — непереможний дух Степана Бандери ще заявить  про себе, і кожен це відчує.

Фотографії з віче до 100-річчя з дня народження Степана Бандери.

Роман Матейчук,
Голова районної організації ВО «Свобода»

Share