Соціальний захист інвалідів праці — одне з пріоритетних завдань Фонду

Одним з основних напрямів роботи Фонду є турбота про людей, які в результаті отриманих ними на виробництві травм або професійних захворювань, стали інвалідами праці.

Станом на 1 жовтня 2008 року на обліку у Фонді перебувають 149 695 інвалідів праці, з яких 4 654 — інваліди І групи, 23 829 — інваліди II групи та 121 212 — інваліди III групи. Система загальнообов’язкового державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань гарантує зазначеній категорії страхові виплати, які здійснює Фонд, та забезпечення широким спектром медико-соціальних послуг, а саме: санаторно-курортним лікуванням, забезпеченням технічними засобами реабілітації, автомобілями, додатковим харчуванням, протезуванням, лікарськими засобами, лікуванням у лікувально-профілактичних закладах, проведенням виплат на постійний сторонній, медичний та побутовий види догляду тощо.

Крім того, Фонд разом з відповідними службами охорони здоров’я за призначеннями лікарів забезпечує інвалідів повним обсягом медичної допомоги, а саме: утриманням у лікарнях, реабілітаційних та санаторно-курортних закладах, обслуговуванням вузькопрофільними лікарями та лікарями загальної практики, доглядом медичних сестер удома, в лікарні або лікувально-профілактичному закладі; а також забезпеченням інвалідів протезно-ортопедичними виробами, необхідними лікарськими засобами, окулярами, слуховими апаратами, спеціальними засобами пересування, зубопротезування та ін.

Потерпілому, який став інвалідом, періодично, але не рідше одного разу на три роки, а інвалідам І групи — щорічно, безоплатно за медичним висновком Фонд надає путівку для санаторно-курортного лікування.

У разі самостійного придбання путівки її вартість компенсує Фонд. Також, крім забезпечення інвалідів санаторно-курортними путівками, Фонд компенсує витрати на проїзд до місця санаторно-курортного лікування і назад.

Одним із видів медико-соціальних послуг є забезпечення інвалідів внаслідок трудового каліцтва спецавтотранспортом. Тільки у цьому році за кошти Фонду для інвалідів праці придбано 829 автомобілів «Славута» на загальну суму 25,3 млн. грн.

Хочу звернути увагу місцевих органів державної виконавчої влади й органів місцевого самоврядування, роботодавців і громадських організацій на проблеми людей з обмеженими фізичними можливостями.

Наш обов’язок —допомагати людям, які зазнали травм на виробництві. Допомагати не лише матеріально, а насамперед своєю увагою і чуйністю, добрим словом і конкретною справою, і це ми намагаємось робити.

Користуючись нагодою, хочу побажати всім інвалідам міцного здоров’я, оптимізму, родинного затишку, заслуженої шани і вдячності людей, а також запевнити, що виконавча дирекція Фонду і надалі буде робити все можливе й неможливе, щоб інваліди праці якнайбільше залучалися до активного способу життя, надавати їм допомогу у моральній, фізичній і соціальній реабілітації.

Станіслав Богданов,
директор виконавчої дирекції Фонду
соціального страхування від нещасних
випадків на виробництві та професійних
захворювань України

Share