Доплата «гірських» є обов’язковою

Доводимо до відома громадян, що діючим законодавством України передбачено особливості оплати праці робітникам у гірській місцевості.

Так, відповідно до ст. 21 Закону України «Про оплату праці», кожен працівник має право на оплату своєї праці відповідно до актів законодавства та укладеного трудового договору. В статті 2 вищевказаного Закону в структуру заробітної плати входять основна і додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати. Додаткова заробітна плата включає в себе доплати, надбавки, гарантії і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством.

У Постанові КМУ № 648 від 11 серпня 1995 року «Про умови оплати праці осіб, які працюють у гірських районах», зазначено, що на підприємствах, в установах, організаціях та військових частинах, розташованих на території населених пунктів, яким надано статус гірського населеного пункту, тарифні ставки та посадові оклади працівників, військовослужбовцю, осіб рядового складу органів внутрішніх спрзв та Державної кримінально-виконавчої служби, визначені генеральною, галузевими та регіональними угодами як мінімальні гарантії в оплаті праці, а також встановлені за рішенням КМУ або за його дорученням, підвищуються на 25 відсотків.

Прокуратура району із залученням інспекторів управління праці провела ряд перевірок з приводу дотримання трудового законодавства, в процесі яких встановлено, що не всі керівники підприємств здійснюють виплату працівникам, які працюють у гірській місцевості, передбачену діючим законодавством доплату в розмірі 25% до окладу. А тому з метою захисту інтересів громадян прокуратура району заявила 31 цивільний позов про нарахування та виплату працівникам цих доплат до окладу.

За результатами розгляду вказаних позовів працівникам, які працюють у гірській місцевості, було здійснено виплату надбавки до окладу в розмірі 25% на загальну суму 15 тисяч гривень. Тому звертаємо увагу всіх роботодавців на те, що здійснення доплат у розмірі 25% до окладу працівникам, які працюють у гірській місцевості, згідно з діючим законодавством є обов’язком керівника підприємства.

В. Гоголь,
помічник прокурора району

Share