Виплата державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам з 1 липня 2008 року

Кабінет Міністрів України 16 липня 2008 р. ухвалив Постанову «Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян».

Згідно з цією Постановою, якщо щомісячний розмір державної соціальної допомоги, призначеної відповідно до Закону «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам», інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам (з урахуванням доплат, встановлених законодавством, а також щомісячної державної адресної допомоги, передбаченої постановою КМУ від 26.03.2008р.) не перевищує 544 грн., таким особам проводиться доплата на суму, якої не вистачає до зазначеного розміру.

Розмір державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам (з /рахуванням норм зазначеної Постанови) на 1 липня 2008 р. становитиме:

  • інвалідам з дитинства І групи — 723 грн.;
  • інвалідам з дитинства II групи — 544 грн.;
  • інвалідам з дитинства III групи — 544 грн;
  • дітям-інвалідам (без надбавки на догляд) — 544 грн.;
  • дітям-інвалідам (з надбавкою на догляд) — від 607,4 до 677,4 грн.

Таким чином, мінімальні розміри допомог, які виплачуються цій категорії громадян, підвищилися з 1 липня 2008 р. і становлять 544 грн.

Виплата доплат до державної соціальної допомоги проводиться управлінням праці та соціального захисту населення за рахунок коштів, передбачених на виплату державних соціальних допомог, тобто субвенції з державного бюджету.

Перерахунок державної соціальної допомоги проводитиметься управлінням праці та соціального захисту населення без надання громадянами заяв.

М. Погрибенник,
начальник відділу
грошових виплат
і компенсацій.

Share