ВО «Свобода» вимагає скасувати автономію Криму

XIX з’їзд Всеукраїнського об’єднання «Свобода» ухвалив звернення до Президента України та Верховної Ради України про скасування автономії Криму та спеціального статусу міста Севастополя.

Завдяки автономному статусу Крим за роки незалежності перетворився на заповідник істеричної українофобії, де безмежно принижують і цькують усе українське. Це своєрідний випробувальний майданчик, на якому зовнішні сили започатковують сепаратистські рухи, щоби потім перенести їх в інші регіони України, насамперед — на Донбас і на Закарпаття. Ще більшого загострення «кримська проблема» набуває у’зв’язку із закінченням у 2017 році терміну перебування Чорноморського флоту РФ на території України. Оскільки Росія не позбулась імперських прагнень щодо України, то Севастополь і Крим її стратеги розглядають як потенційні території для створення російського анклаву на території України.

Вірити гарантіям безпеки, наданим Україні Росією, США та Великою Британією, є очевидним безглуздям і безвідповідальністю перед українською нацією. Гарантією суверенітету української нації стане лише створення сильного українського війська та повернення Україні статусу ядерної держави.

Ситуація загострюється тим, що на сьогодні створено Косовський прецедент, коли шляхом проголошення незалежності суверенної держави було відібрано частину її території.

Варто нагадати, що Верховна Рада ухвалила закон «Про відновлення Кримської Автономної Радянської Соціалістичної Республіки» 12 лютого 1991 року, тобто до проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року. В статті 1 цього закону сказано: «Відновити Кримську Автономну Радянську Соціалістичну Республіку в межах території Кримської області в складі Української РСР». Проте Кримської АРСР ніколи не існувало, тому вона не могла бути відновлена. По суті, автономію штучно нав’язали ззовні, сподіваючись «за сприятливих обставин» відібрати Крим. На сьогодні Кримська автономія є міною сповільненої дії під державну незалежність України. Автономний статус Криму також суперечить статті 2 Конституції України, згідно з якою «Україна є унітарною державою».

Тому Всеукраїнське об’єднання «Свобода» вважає, що автономний статус Криму та спеціальний статус Севастополя загрожують національній безпеці України, її суверенітету і територіальній цілісності.

Для розв’язання «кримської проблеми» Всеукраїнське об’єднання «Свобода» вимагає від Президента України та Верховної Ради України:

– внести зміни до Конституції України, якими змінити статус Кримської автономії
з республіканського на обласний та скасувати спеціальний статус міста Севастополя, зокрема вилучити розділ X Конституції України та усі згадки про Автономну Республіку Крим;

– змінити законодавство України відповідно до ухвалених змін до Конституції України, створити Кримську обласну державну адміністрацію та провести вибори до Кримської обласної ради;

– ухвалити Державну Програму інтеграції в Українське суспільство його кримської частини, яка б передбачала економічну, транспортну, культурну, інформаційну та освітню інтеграцію.

У разі відмови здійснити ці зміни Всеукраїнське об’єднання «Свобода» ініціюватиме збір підписів з вимогою проведення Всеукраїнського референдуму за народною ініціативою щодо скасування Кримської автономії та спеціального статусу міста Севастополя.

Роман Матейчук,
голова районної організації ВО «Свобода»,
депутат районної ради

Share