Робітників треба реєструвати

Протягом першого півріччя прокуратура району провела ряд перевірок із залученням інспекції праці і спеціалістів управління праці та соціального захисту населення РДА.

Перевіряли додержання суб’єктами підприємницької діяльності району законодавства про працю. Виявлено факти використання найманої робочої сили без укладення з робітниками договорів та подальшої їх реєстрації у державній службі зайнятості. Внаслідок цього, найманим робітникам не нараховували трудовий стаж за відпрацьований ними період, держава не отримала належних податків.

За 6 місяців цього року прокуратура району порушила п’ять кримінальних справ відносно приватних підприємців та заявила ряд позовів в інтересах державної податкової інспекції, управління Пенсійного Фонду, районного центру зайнятості про стягнення з роботодавців сум, які вони мали сплатити за використання найманої робочої сили. Крім того, порушено чотири адміністративних провадження відносно приватних підприємців. Інспектор праці в Косівському районі склав адміністративні протоколи та направив їх на розгляд суду. За результатами судового розгляду притягнуто до адміністративної відповідальності три особи, на них накладено стягнення у вигляді штрафу.

Часто такі порушення мають місце на нових туристичних базах. Згідно з чинним законодавством, роботодавець повинен відразу ж укласти трудову угоду з найманим працівником і протягом 10 днів зареєструвати її у центрі зайнятості. Однак ця вимога дуже часто порушується. Прокуратура району нагадує, що, згідно зі ст. 172, ч. 1 Кримінального Кодексу України, такі дії караються штрафом у розмірі до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін до З років, або виправними роботами на термін до 2 років. Під час перевірок було виявлено також один факт використання праці неповнолітнього, за що передбачено вже більш суворе покарання.

Юрій Томащук,
старший помічник прокурора
Косівського району

Share