Сильний духом

Саме так — «сильний духом» — можна по праву сказати про талановитого, невтомного краянина, театрознавця, краєзнавця, письменника Василя Стеф’юка. Він — автор близько десятка цікавих, повчальних, корисних книг.

Пише рукою і серцем, творячи в солодких муках одне з чи не найбільших, найкращих земних див — книгу. А як відомо, книга, немов незгасний смолоскип, освітлює шлях людині. Не забуваймо, що Василь Федорович – інвалід зору і слуху. Один Господь Бог знає, в яких муках народжується кожна його нова книжка. Автор докладає чимало зусиль, проходить тернистий шлях, щоб підготувати до друку той чи інший рукопис. Кожну книжку, створену Василем Стеф’юком, можна порівняти з подвигом.

Висловити ці думки мене спонукала найновіша книжка Василя Федоровича «Стежками опришків». Як і всі попередні праці автора, вона побачила світ у Косівському видавництві «Писаний Камінь». Директор його, депутат обласної ради Михайло Дмитрович Павлюк вже давно взяв під свою опіку, під своє тепле надійне крило Василя Федоровича Стеф’юка. Усім книжкам з творчого доробку добродія Стеф’юка Михайло Павлюк дав «зелену вулицю». В передмові історичної зарисовки «Стежками опришків» журналіст, літературознавець Василь Глібчук зазначив: «Щоб написати таку книжку, потрібно мати енциклопедичні знання, затратити багато часу і енергії, мати високий талант до художнього слова». В своїй новій книжці автор на основі наукових джерел описує опришківський рух на Косівщині. Відображає зародження руху опришків, їхні бойові дії проти польської шляхти, а також розповідає про славного легендарного ватажка опришків Олексу Довбуша. В книжці описується зображення опришківського руху на театральній сцені різного періоду.

Нещодавно я зустрівся з Василем Федоровичем Стеф’юком у видавництві «Писаний Камінь». Він був схвильований, розчулений, зворушений до сліз. Директор видавництва Михайло Павлюк вручив йому бажаний подарунок — стосик його авторських книжок «Стежками опришків». Михайло Дмитрович привітав автора з виходом у світ нової книжки, побажав писати далі. Він також з приємністю повідомив, що триста примірників щойно надрукованих книг передав як шефську допомогу для сільських і шкільних бібліотек району.

Мені ж хочеться вірити, що добра, світла енергія, яка закладена на сторінках книжки, зігріє серце кожного читача. Тож хай благословиться Василеві Федоровичу Стеф’юку на нові творчі удачі і знахідки. Побажаймо ж йому невичерпного оптимізму, незгасаючої сили волі і духу. Нехай ніколи не покидають його Віра, Надія і Любов.

Іван Мисюк,
член НСЖУ

Share