Сергій Юрійович Савенок

Народився 2 квітня 1982 року в м.Косові.

Навчався у Косівській ЗОШ № 1, яку закінчив у 1999 році. Вступив до Бурштинського енергетичного коледжу. Закінчив його після строкової служби в Збройних силах України, куди юнака призвали 2000 року. У коледжі здобув спеціальність техніка-електрика.

Все життя мріяв бути військовим, тому з 2005 по 2010 рік служив на кордоні за контрактом.

Був активним учасником Революції Гідності. В 2014 році знову взяв у руки зброю — став на захист Батьківщини, брав участь в Антитерористичній операції на сході нашої держави. Нагороджений відзнакою Президента України «За участь в Антитерористичній операції».

Коли воєнна ситуація в країні більш-менш стабілізувалася, Сергій поїхав працювати за кордон.

24 лютого 2022 року в Україні розпочалася повномасштабна кровопролитна війна.

Сергій не зміг стояти осторонь, бо його громадянським і патріотичним кредо були слова «Хто, як не я?!», він часто їх повторював. Молодий чоловік, повний сил і планів на майбутнє, залишив спокійне та мирне життя за кордоном, повернувся на Батьківщину, щоб захистити її від жорстокого ворога.

12 березня 2023 року під час виконання бойового завдання Герой зник безвісти біля населеного пункту Красногорівка Покровського району.

20 березня 2023 року Сергія нагородили найвищим нагрудним знаком Міністра оборони — «Золотим Хрестом». На жаль, він про це вже не дізнався.

Лише 18 квітня 2024 року в одному з невпізнаних тіл виявили збіг ДНК, і Сергій Савенок нарешті повернувся у рідний Косів, щоб знайти тут місце свого останнього і вічного спочинку.

Низький уклін і безмежна вдячність Герою за захист рідної землі та майбутнього України! Щирі співчуття рідним і близьким відважного воїна!

Вічна пам’ять і шана Героєві!

Share