Делегація відвідала село Дмитра Павличка

«…Земля найкраща там, де ти вродився» (Д. Павличко).

Делегація Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника, очолювана ректором, професором І. Є. Цепендою, сьогодні відвідала Стопчатів, що на Косівщині, – рідне село легендарного українського поета, перекладача, літературного критика, громадсько-політичного діяча, дипломата, перекладача, лауреата Шевченківської премії та Героя України Дмитра Павличка (28.09.1929-29.01.2023).

Прикарпатські науковці – професори Ігор Цепенда, Роман Голод, Степан Хороб та почесний професор ПНУ і меценат Ігор Олійник – помолилися на могилі Поета (похованого неподалік старовинної церкви), відвідали місцевий ліцей, який, сподіваємося, носитиме ім’я видатного земляка Дмитра Павличка, а також побували на обійсті Павличка, в родинній хаті, де зустрілися з племінниками п. Іриною та п. Василем. Гостей супроводжувала директор ліцею Мирослава Добровольська.

З нагоди 95-річчя Поета університет планує восени ц. р. провести Міжнародну конференцію в с. Стопчатові, а найближчим часом буде розроблену відповідну програму з увічнення пам’яті до 100-річчя Дмитра Павличка.

Ярослав Ткачівський

Share