Благодійність рятує життя: Косівській лікарні передали вартісне обладнання

Днями до Косівської центральної районної лікарні надійшла чергова партія благодійної допомоги. Медичне обладнання від волонтерської спільноти з-за кордону до лікарні доправила ГО «Туристична Асоціація Гуцулія».

«У Косівській ЦРЛ лікуються та проходять реабілітацію військовослужбовці із зони бойових дій. Тут постійно потребують лікарських засобів, медичних виробів та обладнання. Розуміючи надважливість медичної допомоги для країни, яка воює, своє плече підтримки від перших днів повномасштабної війни нам підставили наші міжнародні партнери», – розповідає керівник «Гуцулії» Ростислав Мартинюк.

«Гуцулія» налагодила постачання необхідних меблів для потреб КНП «Косівська ЦРЛ». Від німецького Червоного Хреста, що у м. Дахау, волонтери привезли до лікарні два реанімаційні медичні ліжка для відділення дитячої реанімації, сім нових матраців для хірургічного і неврологічного відділень, бокси для стерилізації інструментів в операційну.

Шість сучасних маніпуляційних кушеток до Косівської ЦРЛ привезли із Регенсбурга. Вибудувати тісну співпрацю із відділенням Червоного Хреста у цьому німецькому місті вдалося завдяки подружжю Лесі та Андреаса Мерещук-Янке. Подружжя проживає у Косові, активно допомагає дітям внутрішньо переміщених осіб, Українському війську та місцевій лікарні. За сприяння їхнього друга із Німеччини Андреаса Лішь медики нашої лікарні отримали ці багатофункціональні кушетки для оглядів, діагностики, фізіотерапії та реабілітації.

Із Регенсбургом волонтерів «Гуцулії» пов’язує також тривала дружба з українцем за походженням, лікарем-ортопедом, місцевим активістом Борисом Франкевичем. За його сприяння до медичного закладу Косова «Гуцулія» привезла ще дві маніпуляційні кушетки і три генератори потужністю 2,5кВт, які планують найближчим часом передати на потреби ЗСУ.

У волонтерській діяльності, особливо коли це стосується доставки гуманітарної допомоги з-за кордону, розповідає Ростислав Мартинюк, не все складається за заздалегідь продуманим планом. Часом буває, що порушується логістика через непередбачувані форс-мажорні обставини. Так склалося, коли у «Гуцулії» планували привезти на Косівщину вартісну С-дугу.

Цей хірургічний рентген апарат з рухомим електронно-оптичним перетворювачем для поліпшення деталізації зображень для ЦРЛ передав Борис Франкевич. Через несправність мікроавтобуса «Гуцулії» із доставкою допомогли у Благодійному Фонді «Карітас Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ» (директор о. Ігор Козанкевич). Косівській лікарні у Карітасі допомогли і з шприцами, медичними масками та шприцевими ін’єкційними дозаторами.

«Радіємо, що нам вдалося отримати для нашої лікарні таке обладнання. С-дуга не довго стояла без діла. Днями у Косівській ЦРЛ вперше в історії клінічної практики вже прооперували військовослужбовця, який на війні отримав вогнепальне поранення гомілки», – додає Ростислав Мартинюк.

Слід зазначити, що Борис Франкевич допоміг лікарні і з апаратом VAC-терапії, який сприяє швидкому загоєнню ран. Із застосуванням цього сучасного методу у лікарні вже прооперували двох пацієнтів.

У ГО «Гуцулія» високо цінують допомогу, яку Косову надають відділення Червоного Хреста у Дахау та Регенсбурзі, неабияку підтримку Бориса Франкевича, сприяння у роботі о. Ігоря Козанкевича та сім’ї Мерещук-Янке.

Відзначають допомогу і сім’ї Кудаєвих, етнічних татарів із окупованого Криму, які вимушено емігрували до Німеччини через утиски влади окупантів. Сім’я вже вдруге тікає від агресорів. У 2014 році Кудаєві з дітьми тимчасово проживали у Косові, а вже тепер прихисток знайшли у німецькому Тутлінгемі. Отримуючи мінімальну допомогу для біженців, багатодітна сім’я фінансово допомагає Українському війську, твердо вірить у перемогу України та сподівається повернутися до уже українського Криму.

«Щиро вдячні нашим закордонним друзям. Бо медичне обладнання, яким вони нам допомогли, – це безцінний подарунок шансу врятувати людське життя», – підсумовує Ростислав Мартинюк.

З такою підтримкою та допомогою світу перемога неодмінно буде за нами!

Косівська районна військова адміністрація

Share