Пам’ятаємо своїх героїв

23 червня на майдані Незалежності у м.Косові освятили Алею пам’яті героїв України.

На ній встановили банерй на честь 66-тьох бійців. Це — жителі та уродженці Косівського району, які загинули за незалежність України, починаючи з 2014 року. Серед них є зображення немісцевих героїв, яких прийняла у лоно наша земля, бо їхні родини зараз проживають на Косівщині.

На банерах зображені портрети захисників, вказано, де вони служили та за яких обставин віддали своє життя.

Захід розпочали з виконання Гімну України. Всечесні отці відправили панахиду за спокій душ загиблих героїв. Після цього декан Косівський УПЦ, отець Іван Близнюк освятив банери.

Вшанувати пам’ять загиблих героїв прийшли рідні, друзі і небайдужі жителі району.

У відкритті Алеї пам’яті героїв взяли участь представники влади: голова райдержадміністрації — начальник районної військової адміністрації Н.Кучма, її заступник В.Жмендак, голова районної ради З.Томащук, голови територіальних громад, їхні заступники та старости.

Наталія Кучма висловила щирі співчуття родинам загиблих воїнів, а також подякувала їм за те, що виховали достойних . синів і дочок нашої держави. Всіх мешканців району закликала приходити на Алею віддавати шану і берегти світлу пам’ять про подвиг загиблих героїв.

Очільник Косівської територіальної громади Юрій Плосконос також звернувся до присутніх: «Сьогодні — сумна подія. Дуже важко на цій площі зустрічати героїв. Важко тут бути, коли бачиш, скільки молодих хлопців могли радіти життю. І не тільки хлопців.

Перепрошую перед світлою пам’яттю Ірини Гордієвич. Вони могли жити, радіти життю, розбудовувати нашу державу. Вони віддали найдорожче за те, щоб наша Україна залишалася самостійною. Сьогодні в українців є два бажання: щоб закінчилася війна і щоб такі алеї в Україні не збільшувалися. Народна мудрість каже, що людина жива до тих пір, поки про неї пам’ятають. Хочу запевнити, що пам’ять про людей, які віддали свої життя за нашу країну, буде завжди жити в серцях усіх українців».

До слова були запрошені також голови територіальних громад Космача та Яблунова.

Отець-декан Іван Близнюк у своїй промові наголосив на тому, що народ, який не пам’ятає минулого, не має майбутнього. І ми з вами повинні пам’ятати подвиг кожного і кожної, хто загинув. Маємо все робити, щоб на цю Алею пам’яті приходили молоді сім’ї з діточками, дякували нашим героям за їхню незламну боротьбу. Тому що їхній подвиг доводить: ніхто не зможе поставити на коліна український народ.

Після офіційної частини рідні, друзі та жителі району зі сльозами і болем в очах, підходили з квітами, лампадками — кожен до свого Героя, щоб віддати шану полеглому.

Майдан став місцем вічної слави. Фотографії та імена загиблих у боях з окупантами, зображені на банерах, це нагадування усім нам про те, якою ціною Україна виборює свободу і незалежність.

Іванна Слюсарчук
«Гуцульський край», №26, 30.06.2023 року

Share