СБУ блокувала канал виїзду ухилянтів за кордон, який налагодили четверо мешканців Івано-Франківської області

Служба безпеки заблокувала канал виїзду за кордон військовозобов’язаних, функціонування якого забезпечували четверо жителів Івано-Франківщини.

СБУ встановила, що організатор та його поплічник виготовляли для ухилянтів фальсифіковані документи, необхідні для перетину кордону чоловіками призовного віку.

Зокрема, своїх «клієнтів» зловмисники забезпечували підробленими довідками військово-лікарської комісії та фейковими тимчасовими посвідченнями військовозобов’язаних. У фальшивках зазначалося, що особа нібито знята з військового обліку та не підлягає мобілізації.

Інший співучасник, який має право на виїзд з України, займався перевезенням «клієнтів» через кордон. Ще один фігурант відповідав за пошук замовників та спілкування з ними.

За даними СБУ, за час функціонування каналу зловмисники переправили за кордон щонайменше 10 чоловіків, які підлягають мобілізації до лав Збройних сил.

Коштувала така незаконна «послуга» від 3500 до 6500 доларів США. СБУ затримала фігурантів «на гарячому» під час організації перетину кордону черговим мешканцем Івано-Франківської області, який підлягає мобілізації.

Під час обшуків правоохоронці вилучили у фігурантів:

  • грошові кошти, отримані злочинним шляхом;
  • 3 автомобілі, які використовувались у незаконній діяльності;
  • бланки довідок ВЛК та тимчасових посвідчень військовозобов’язаних;
  • відтиски печаток та кліше;
  • банківські картки, телефони та комп’ютери;
  • інші докази, що мають значення у кримінальному провадженні.

Трьох фігурантів затримано в порядку ст. 208 КПК України. Їм оголошено про підозру за ч. 3 ст. 332 КК України – незаконне переправлення осіб через державний кордон України.

Суд обрав фігурантам запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Вирішується питання щодо повідомлення про підозру четвертому фігуранту.

СБУ вживає заходів для встановлення всіх осіб, причетних до незаконної діяльності.

Викриття злочину проводила СБУ в Івано-Франківській області спільно зі Слідчим управлінням та Управлінням стратегічних розслідувань ДСР Національної поліції в Івано-Франківській області.

Процесуальне керівництво здійснює Івано-Франківська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.

Share