Їхні життя обірвалися надто рано…

18 червня у селі Снідавці урочисто відкрили меморіальну дошку на честь випускника Снідавської гімназії, героя України, який загинув, захищаючи територіальну цілісність і суверенітет України, — Гондурака Василя Васильовича.

Його життя обірвалося надто рано — на 27-му році. В Донецькій області під час бойового завдання, рятуючи своїх побратимів, отримав поранення, несумісне з життям.

З 2014 року Василь був учасником АТО. У 2022 році у лавах Збройних сил України став на захист Батьківщини. Посмертно його нагородили відзнакою Президента України «За мужність» III ступеня та медаллю «За заслуги перед Батьківщиною».

Вшанувати пам’ять бійця прийшли односельчани, дружина Мар’яна з синами та родиною з Яворова, матір Галина, брат Руслан, сестра Галина.

Взяли участь — у дійстві представники влади голова райдержадміністрації — начальник районної військової адміністрації Н.Д.Кучма, її заступник В.О.Жмендак, секретар Косівської міської ради С.Л.Медвідчук, начальник відділу з питань мобілізаційної та оборонної роботи РДА В.О.Зузяк, а також працівники районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Про подвиг нашого Василька розповіли його командир та бойові побратими.

Настоятель церкви св. Петра і Павла о.Василь Палійчук освятив пам’ятний знак. Учні гімназії присвятили воїнові вірші, пісні, а матері, яка народила та виховала Героя, — мовили слова вдячності.

На відкритті пам’ятної дошки були також присутні батьки, чиї сини стоять на захисті нашої Вітчизни, їм теж висловили слова подяки та вручили квіти. Підтримати родину Гондураків прийшло все село, адже це горе не лише їхньої сім’ї, а й всієї України. Цей захід ще раз підтверджує, що ми пам’ятаємо своїх Героїв.

Кажуть «Герої не вмирають». Ні — вони помирають, але ніколи не помруть у наших серцях. Ми будемо пам’ятати про них вічно, а про їхній героїзм знатимуть і згадуватимуть наступні покоління.

Сьогодні біль утрати’ ми переживаємо за всіх українських синів, за всіх матерів, адже за кожним з них стоїть згорьована жінка, яка втратила найцінніше в житті — свою дитину!

Не забуваймо, що війна ще не закінчилася. Підтримуймо, хто чим може, наших захисників: хто — фінансово, хто — молитвою… Даймо їм зрозуміти, що у нашій єдності — сила! Разом ми переможемо ворога.

Слава Україні. Героям слава!

Богдана Копчук,
вчителька історії Снідавської гімназії.
«Гуцульський край», №25, 23.06.2023 року

 

20 червня у селі Розтоках Кутської громади відкрили меморіальну дошку загиблому воїну-добровольцю Євгенові Данищуку. Її встановили на фасаді Розтоківського ліцею — рідної школи захисника.

Євген Данищук поліг рівно рік тому, 20 червня 2022 року, біля населеного пункту Миколаївка Донецької області. Служив Герой у 10-й окремій гірсько-штурмовій бригаді «Едельвейс».

Вшанувати пам’ять мужнього бійця, відданого сина рідної землі, справжнього патріота прийшли родина та побратими Героя, Кутський селищний голова Дмитро Павлюк, заступник голови райдержадміністрації Василь Жмендак, староста Розтоківського старостинського округу Василь Рубаняк, педагогічний колектив та учні Розтоківського ліцею, жителі та гості села — всі, хто знав і пам’ятає Євгена як небайдужого патріота, який усе своє недовге життя вірно служив людям та рідному селу.

Відкрили дошку пам’яті дружина, батьки і діти Героя.

На подвір’ї навчального закладу було велелюдно. Гучно лунав Гімн України, хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять всіх воїнів, які полягли у війні за мирне майбутнє нашої держави.

За загиблим воїном отці Василь та Юліан Тимчуки відслужили панахиду.

Світлими спогадами про Євгена Данищука ділилися його класний керівник, однокласники, побратими, представники влади, люди, яких Євген зустрічав на своєму життєвому шляху, з якими працював.

Особливо зворушливо звучали авторські вірші у виконанні односельчан, які присвятили їх світлій пам’яті земляка на знак поваги та вдячності за щоденну невтомну працю колишнього Розтоківського сільського голови заради розбудови рідного села.

Побратими Євгена Данищука з 10-ї ОГШБ «Едельвейс» подарували Розтоківському ліцею копію прапора бригади на добру згадку про свого фронтового товариша.

Євген Данищук народився і жив у селі Розтоках. Закінчив місцеву школу. У Чернівецькому фінансово-юридичному інституті здобув базову вищу освіту за напрямом підготовки «Право», за кваліфікацією бакалавра права.

Працював у філії Косівського відділення Ощадбанку на посаді провідного спеціаліста. Два скликання поспіль був Розтоківським сільським головою.

Після об’єднання сіл, зокрема й Розтоків, у Кутську територіальну громаду Євген Михайлович балотувався на посаду Кутського селищного голови.

Працював у Польщі. Після початку повномасштабної війни повернувся в Україну, щоб зі зброєю у руках, захищати нашу свободу, наш демократичний вибір.

Відкриття меморіальної дошки — це увічнення пам’яті та щира подяка нашому відважному землякові, який зі зброєю в руках
став на захист територіальної цілісності і суверенітету рідної держави, віддано боровся за незалежність та свободу України, мир та спокій на своїй землі.

Тужить за сином мати, без батька залишилися троє діточок, овдовіла дружина. Євгенові Данищуку завжди буде 36 років.

Вічна пам’ять Герою!

За повідомленням Кутської селищної ради та Косівської РВА.

Share