У Брустурах створили добровільну пожежну команду

5 травня у селі Брустурах Космацької територіальної громади урочисто відкрили підрозділ добровільної пожежної команди, який дбатиме про безпеку півтори тисячі місцевих мешканців.

До цього часу на території громади успішно функціонували підрозділ місцевої пожежної охорони в с.Космачі та підрозділ добровільної пожежної охорони в с.Прокураві. Таким чином, Космацька громада стала першою в Івано-Франківській області, в якій створили та функціонують пожежні підрозділи у кожному населеному пункті.

Зважаючи на те, що село Брустури розташоване в гірській місцевості, де складний доїзд до місця виникнення пожежі, створення такого підрозділу — це можливість і спроможність громади повноцінно захищати місцевих жителів.

На чергування у новостворену добровільну пожежну команду заступили п’ятеро добровольців, всі — жителі села Брустурів.

Підрозділ створили завдяки співпраці місцевої влади, зокрема Космацького сільського голови Дмитра Мохначука, та за підтримки Головного управління ДСНС України в області. Колеги з обласного центру надали для потреб Брустурівської ДПК спеціальний одяг і спорядження, а також — пожежний автомобіль підвищеної прохідності.

У заходах з нагоди відкриття підрозділу добровільної пожежної команди взяли участь: начальник Косівської районної військової адміністрації Наталія Кучма, начальник ГУ ДСНС України в області Володимир Чернецький, начальник Косівського відділу ГУ ДСНС України в області Василь Ковалюк, керівництво Космацької громади, священники та місцеві жителі.

Володимир Чернецький зазначив, що в нашій області вже створено 35 підрозділів місцевої пожежної охорони та 11 добровільних пожежних команд. «Підвищити рівень пожежної безпеки у сільській місцевості можуть лише самі територіальні громади, створюючи добровільні протипожежні формування, спираючись на передовий досвід створення таких формувань за кордоном.

Саме світовий і європейський досвід свідчить, що за такими місцевими пожежними командами і добровіпьними пожежними дружинами — майбутнє», — зазначив у вітальному слові начальник ГУ ДСНС України в області Володимир Чернецький. В свою чергу голова Косівської районної військової адміністрації Наталія Кучма запевнила, що місцева влада вживає усіх заходів, щоб кожен мешканець району почував себе у безпеці.

«Гуцульський край», №19 від 12.05.2023 року

Share