Кримінальний огляд

18 квітня до поліції із заявою звернулася 74-річна мешканка Косівської територіальної громади. Жінка повідомила, що 16 квітня в селі Пістині у неї вкрали велосипед. Поліцейські встановили, що 50-річний мешканець Косівської територіальної громади шляхом вільного доступу поцупив велосипед марки «Україна», який заявниця залишила біля аптеки. Велосипед правоохоронці вилучили. Зловмисник у скоєному зізнався. За фактом крадіжки слідчі розпочали кримінальне провадження за ч.4 ст. 185 Кримінального кодексу України (ККУ).

Нагадуємо, що вчинення крадіжки в умовах воєнного стану відразу кваліфікується за ч.4 ст. 185 ККУ, як тяжкий злочин, за що передбачено покарання у вигляді позбавлення волі від 5 до 8 років.

19 квітня до косівських правоохоронців звернувся місцевий мешканець, який повідомив, що його ошукав невідомий аферист. Ще у січні шахрай запропонував потерпілому стати власником депозитного рахунка, на якому він зможе зберігати заощадження, а через деякий час отримає їх з відсотками. Довірливий косівчанин погодився і протягом певного періоду кількома платежами переказав на невідомий рахунок майже 150 тисяч гривень. Однак повернути їх не зміг. Шахрай зник разом із заощадженнями. За цим фактом поліцейські розпочали кримінальне провадження за ч. 2 ст. 190 (шахрайство) ККУ.

20 квітня на спецлінію «102» зателефонувала 25-річна мешканка Косівської територіальної громади. Жінка повідомила, що 19 квітня вона знайшла у соціальній мережі оголошення про продаж сіна. Заявниця зателефонувала на номер, вказаний в оголошенні, та замовила 100 тюків сіна. Після цього перерахувала на банківську картку, надану аферистами, майже 12* тисяч гривень. Замовленого товару жінка не отримала. За цим фактом поліцейські розпочали кримінальне провадження за ч.1 ст.190 (шахрайство) ККУ.

20 квітня косівські поліцейські встановили, що в діях 46-річного мешканця Косівської територіальної громади наявні ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 382 (невиконання судового рішення) ККУ. Суд неодноразово визнавав чоловіка винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 130 (керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції) Кодексу України про адміністративні правопорушення, на нього накладали адміністративні стягнення у вигляді штрафів з позбавлення права керування транспортними засобами на певний термін.

Однак порушник умисно не виконував судові рішення, що набрали законної сили, та продовжував систематично керувати транспортними засобами, вчиняючи різні адміністративні правопорушення, у зв’язку із чим його зупиняли працівники поліції за порушення правил дорожнього руху. Щодо порушника поліцейські розпочали кримінальне провадження за ч.1 ст.382 ККУ. Досудове розслідування триває.

21 квітня на спецлінію «102» надійшло повідомлення від 38-річної мешканки Яблунівської територіальної громади. Жінка повідомила, що 20 квітня до неї зателефонував невідомий чоловік, який представився працівником служби безпеки банку та повідомив, що з її банківської картки знімають кошти. Для їх захисту їй необхідно повідомити С\/С код, який вказано на звороті банківської картки. Потерпіла повідомила аферистам код і через деякий час виявила списання зі своєї банківської картки 44 тисяч гривень. За цим фактом поліцейські розпочали кримінальне провадження за ч.4 ст.185 ККУ.

22 квітня на спецлінію «102» староста села Тюдова повідомив про те, що в житловому будинку виявили труп місцевої мешканки, 1979 року народження. На місце події виїхала слідчо-оперативна група спільно з судово-медичним експертом. Під час огляду місця події явних слідів насильницької смерті вони не виявили. Обстановка в житловому будинку не порушена. Тіло жінки доставили до патологоанатомічного відділення для проведення судово-медичної експертизи та встановлення причини смерті. За цим фактом слідчі розпочали кримінальне провадження.

24 квітня до поліції звернувся 18-річний житель Косівської територіальної громади. Хлопець повідомив, що на одному з інтернет-сайтів знайшов оголошення про продаж мобільного телефона марки ІРпопе за 6200 гривень. Заявник контактував із продавцем через смс-чат сайту, домовився про умови покупки та переказав із особистої банківської картки на картку, надану
продавцем, попередню оплату — 3000 гривень. Після переказу коштів покупця в смс-чаті заблокували, а переписку видалили. Потерпілий не отримав телефон, кошти йому не повернули. За цим фактом правоохоронці розпочали кримінальне провадження за ч.1 ст.190 (шахрайство) ККУ.

25 квітня на спецлінію «102» надійшло повідомлення від лікаря швидкої медичної допомоги про те, що до прибуття швидкої медичної допомоги помер 30-річний житель Косівської територіальної громади. На місце події виїхала слідчо-оперативна група. Слідів насильницької смерті не виявили. Труп доставили до патологоанатомічного відділення для проведення судово-медичної експертизи та встановлення причини смерті. За цим фактом слідчі розпочали кримінальне провадження.

Косівський РВП ГУНП.

Share