Які дерева не можна садити у дворі: забобони і правда

Кажуть, жива ялинка або сосна біля будинку — погана прикмета. Невже це правда? Скажемо так: у деяких прикметах про значення того чи іншого дерева є раціональне зерно.

Ялина

Є повір’я, згідно з яким ялина забирає енергію, а також виживає з дому чоловіків. Також дерево часто асоціюють зі смертю — пояснюють це звичаєм вистилати дорогу покійному ялиновими гілками. Але єй інша прикмета: ялина захищає домочадців від сварок. Так, влітку вона може забирати енергію, але взимку, навпаки — віддає її.
Якщо мислити логічно, то ялина не настільки затінює ділянку, щоб нашкодити. Але дерево не слід садити близько біля будинку — коріння може руйнувати фундамент.

Сосна

Кажуть, що сосну, як і ялину, теж не можна садити біля будинку — мовляв, погана енергетика. Хоча езотерики стверджують зворотне: у дерева насправді дуже хороша енергетика і воно оздоровлює повітря.

Причина, чому сосну не можна садити біля будинку, криється в іншому: вона створює густу тінь, не збагачує ґрунт перегноєм, бо в неї немає листя, і сильно розростається під землею. Тому поруч з сосною нічого не росте.

Туя

Є повір’я: що якщо посадити поруч з будинком тую, то дівчата з сім’ї не вийдуть заміж. Також це дерево вважають символом скорботи, його часто садять на кладовищах. Але є й інша прикмета: вважають, що туя відганяє злих духів, тому її можна садити як живопліт. Та й особливий догляд за нею не потрібен.

Береза

Красиву березу не радять садити біля будинку — нібито вона негативно діє на жінок і може навіть призвести до безпліддя. Якщо задуматися, то береза у дворі не так уже й потрібна: вона забирає всю воду з ґрунту, тому поруч з нею інші рослини не ростуть. Але береза, що росте за парканом, навпаки — оберігає будинок від злих очей і різної нечисті. ТоМу її можна посадити біля хвіртки.

Тополя

Тополю вважають енергетичним вампіром, який поглинає енергію мешканців будинку. Але садити її у дворі не варто з іншої причини. Стовбур у тополі — порожнистий і крихкий, тому сильний порив вітру може його легко переламати. Це загрожує шкодою для саду і для дому. А ще у тополі потужна коренева система, яка може руйнувати фундамент будинку. Не варто забувати і про алергію на тополиний пух.

Дуб

Дуб вважають символом довголіття, але тримати такий символ краще подалі від будинку. Кажуть, що це дерево висмоктує з мешканців будинку сили, коли хтось хворіє. Якщо ж мова йде про главу сім’ї, то дуб нібито постарається його позбутися.

Якщо мислити практично — то яка користь від дуба в саду, особливо, якщо сад маленький? Більше того — занадто потужне коріння цього дерева може похитнути фундамент будинку.

Верба і осика

Вважають, що верби і осики, як і тополі, «харчуються» живою енергетикою і здатні «вижити» з дому людей. За повір’ями, тим, хто посадить біля будинку вербу, загрожує біда в той же рік. Але якихось об’єктивних причин недолюблювати вербу і осику немає. Тому садити їх чи ні — вирішувати вам.

Біля будинку і на ділянці однозначно потрібно садити плодово-ягідні дерева: яблуні, груші, шипшину, горобину, вишню. Вони не тільки дають урожай, але й мають хорошу енергетику і, згідно з прикметами, приносять мир в сім’ю.

«Гуцульський край», №16, 21.04.2023 року

Share