СБУ закінчила розслідування справи учасника агентурної мережі з Івано-Франківська, завербованого фсб для корегування ракетного вогню

Слідчі СБУ завершили досудове розслідування та передали до суду обвинувальний акт щодо жителя Івано-Франківська, який дав фсб згоду збирати та передавати інформацію для завдання по місту нових повітряних ударів.

Спецслужба викрила зрадника у серпні в Івано-Франківську та встановила його куратора в Одесі – резидента фсб на псевдо «Професор». У результаті багатоетапної спеціальної операції СБУ провела одночасні затримання учасників розвідувальної мережі на заході та півдні.

Досудове розслідування достеменно встановило, що івано-франківець дав згоду представнику фсб виконувати завдання зі збору та передачі інформації про місцезнаходження військових об’єктів, переміщення військової техніки Збройних сил в напрямку району бойових дій, а також про розташування і діяльність центрів прийняття рішень: військової адміністрації, СБУ та поліції.

Слідчі СБУ обвинувачують фігуранта у злочині, передбаченому ч. 2 ст. 111 КК України – державна зрада.

Надання допомоги агресору в проведенні розвідувально-підривної діяльності в умовах воєнного стану карається позбавленням волі на термін 15 років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна.

У жовтні російського резидента «Професора» засудили до 15 років позбавлення волі. Суд підтвердив, що він з власної ініціативи співпрацював з ворогом від початку широкомасштабного вторгнення і не лише передавав дані, але й підшукував у інших регіонах потенційну агентуру для збору інформації та корегування вогню.

Викриття протиправної діяльності учасника агентурної мережі з Івано-Франківська проводило Управління СБУ в Івано-Франківській області за процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури.

Share