Нація незламних і нескорених

Союзянки Яблунова, працівники місцевого ЦДТ, родини загиблих і вивезених в далекі сибірські землі вирішили відзначити славну дату в історії нашого народу, згадати полеглих за волю і свободу України — тоді та сьогодні. У Яблунівському центрі дитячої творчості вони провели спільний захід: «За Україну, за її волю».

Зал оформили творчими роботами дітей. Бібліотекарки М.Габорак і М. Костюк організували тематичну книжкову виставку.

Своїми спогадами про трагічні події минулого поділились: Л.Білавич — авторка книг про сибірську Голгофу; А.Ковальчук, М.Ленько, О.Ключевська, І.Ризуняк — доньки та родичі українських повстанців.

Фрагменти фільмів «Втрачені світанки», «Гаряча зима 1945» повернули присутніх у криваві 40–50 роки минулого століття, розповіли про героїзм наших захисників у славнозвісному бою в Рушорі під командуванням Героя України М. Симчича (Кривоноса). І звичайно, переглянули фільм «Яблунівські криниці» — наш незабутній біль.

На жаль, історія повторюється. Сьогодні на захист держави знову піднялися, героїчно гинуть у боях сини та доньки України — наші нескорені Герої.

«До Тебе, Боже, руки простягаємо,
Почуй прохання й сльози матерів:
Закрий нам небо, В молитвах благаємо,
І поверни живими всіх синів».

На завершення всі учасники урочистого дійства спільно з сімейним тріо Ризуняків співали повстанських, патріотичних пісень.

Ми — нація незламних і нескорених, яка ніколи не падала духом. Слава Україні!

Галина ГАНЗІЙ, директорка Яблунівського ЦДТ.
«Гуцульський край», №42, 21.10.2022 року

Share