Мости єднання та співпраці

Учасники бізнес-туру «Крафтові виробництва та локальні ремесла» відвідали Косівський музей народного мистецтва і побуту Гуцульщини.

Нещодавно відбувся другий бізнес-тур у рамках проекту «Розвиток бізнес сектору України». Підприємці з дев’яти областей країни побачили крафтове виробництво Прикарпаття.

У перекладі з англійської «craft» означає «майстерна робота» або «ремесло». Цим словом називають продукти, виготовлені не промисловим способом, а маленькими партіями за індивідуальними рецептами.

Виробництво сирів і чаю, кахель, керамічних виробів і ліжників, нові технології та цікаві підходи до власної справи — те, що побачили представники крафтової продукції у нашій області.

Збій каналів збуту, зростання цін, втрата клієнтів та, навіть, фізичні пошкодження будівель і підприємств — від цього страждають багато підприємців після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Саме тому виникла необхідність у пошуку нових можливостей, партнерств, контактів і співпраць.

«Розуміючи те, що велика частина підприємств втратила ті чи інші елементи в своїй господарській діяльності, які раніше дозволяли бізнесу функціонувати ефективно, ми знайшли спосіб посприяти розвитку бізнес-середовища. Зокрема, напрацювали проект, який дає змогу керівникам підприємств приїхати в нашу область та спробувати побудувати нові зв’язки», — прокоментувала керівниця проекту «Розвиток бізнес-сектору України» Леся Круп’як.

У першому бізнес-турі, який стосувався сільськогосподарського напряму діяльності, учасники відвідали Рогатинщину. У другому — оглянули крафтові виробництва Косівщини: сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Чиста флора», цех з виробництва кахель і керамічних виробів, приватне підприємство «Валило», сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Снідавка».

«Для мене цей тур був дуже цікавим, тому що ми відвідали виробництва, які виготовляють автентичний національний продукт — кераміку. А це те, з чим я працюю на Донеччині. Перш за все, важливо було зрозуміти, чи є сировина у вашому регіоні, щоб рекомендувати нашим місцевим підприємцям релокувати бізнес на Прикарпаття. Адже глина — це дуже специфічна та дорога сировина. Керамічні вироби вигідно виготовляти там, де є для цього природній ресурс. Я тут з пізнавальною метою і всю інформацію передам підприємцям, котрі є соціально відповідальними та продовжують працювати на сході України», — прокоментував Юрій Тупікало, засновник регіонального керамічного кластеру «Кераміка Донеччини».

Прикарпаття сьогодні займає роль тилової області, тому представники бізнес-середовища радо ділилися з колегами нюансами свого виробництва. Йшлося й про започаткування власної справи, про етапи виробництва, про ризики і загрози в поточній діяльності тощо.

«При створенні сироварні нас дуже підтримала держава — повернула 30% витрат від вартості будівництва бізнесу. Свого часу я їздила всією Україною, дивилася, як люди роблять сири, як працюють. На це йшло багато часу. Але я раджу досліджувати виробництва та ділитися досвідом», — сказала Ірина Омецінська, засновниця і технолог сироварні «Снідавка».

Загалом захід зібрав майже 40 учасників.

Нагадаємо, що проект реалізовує команда ТПП за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку. В цілому проект триватиме пів року та складатиметься з дев’яти бізнес-турів. Усі заходи мають стати трампліном для майбутньої співпраці, створення спільного продукту, нових комерційних підприємств, нових ринків і великих міжрегіональних ініціатив задля економічного добробуту України в непростий час.

За повідомленням
Косівської районної військової адмністрації.

Share