Урочисте богослужіння з нагоди 150-ліття храму у селі Городі

25 червня, у суботу 2-го тижня після П’ятидесятниці, з нагоди престольно­го свята та 150-ліття храму, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан із архіпастирським візитом відвідав Храм Святого Преподобного Онуфрія Великого в селі Городі Косівського благочиння, де у співслужінні ду­ховенства очолив Архієрейську Божественну Літургію, читання Акафіста, чин малого освячення води, а також здійснив освячення надбрамної дзвіниці та церковного дзвона.

На церковному подвір’ї, з ко­роваєм, квітами та віршованими привітаннями Правлячого Архі­єрея зустріли чисельні парафія­ни й гості свята.

Архіпастирю під час урочис­того богослужіння співслужили митрофорні протоієреї: благо­чинний Косівського благочиння, настоятель Храму Успіння Пре­святої Богородиці села Старо­го Косова Іван Близнюк; насто­ятель Храму Святої Тройці та Храму Святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Со­фії села Шепота Іван Петращук; Яків Стефанюк; настоятель Храму Різдва Івана Хрестителя міста Косова та Храму Святого Преподобного Онуфрія Велико­го села Города Ростислав Близ­нюк; настоятель Храму Святите­ля Василія Великого села Річки Володимир Левицький; протоіє­реї — настоятель Храму Зіслання Святого Духа села Соколівки Василь Дійчук; священник Хра­му Святої Тройці та Храму Свя­тих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії села Шепота Микола Петращук і протодиякон Антон Трачук.

Після відпусту Єпископ Юлі­ан виголосив повчальну про­повідь, у Якій зазначив: «Мета сьогоднішнього нашого зібрання полягає у тому, щоб ми всі разом змогли промовити спільну молитву до Господа Бога: молитву покаяння і молитву прохання за те, щоб Господь дарував нам пе­ремогу та благодатний мир, який починається у серці кожної люди­ни і осягає весь Всесвіт. Щоб ми були примирені з нашим Творцем та з усім творінням Божим. Щоб ми перемогли зло й пошесть, які принесли в нашу країну руйнуван­ня і смерть, та щоб раз і назавжди цього ворога нашого народу було подолано»…

Говорячи про 150-ту річницю з часу побудови і освячення храму, Преосвященний Владика зазна­чив: «Ми собі навіть не можемо уявити, скільки поколінь пересту­пали поріг цього храму. Це ваші діди, прадіди, які жили також у нелегкий час. Кожне покоління отримує свої випробовування. Але в той час українці не мали своєї держави, незалежності, волі.

Вони молили Бога, щоб Він дав, якщо не їм, то хоча б їхнім ді­тям, онукам, незалежну державу. Вони мріяли про свою Церкву. І тоді, коли не було державності, ні її ознак — була Церква. Вона гур­тувала людей та ідентифікувала їх як українців, як народ. Церква не тільки вчила йти дорогою спа­сіння, любити, творити добро та бути милосердними, вона ще вчи­ла нас бути українцями та патрі­отами, зберігати і примножувати свою культуру та традиції»…

Правлячий Архієрей привітав настоятеля Ростислава Близню­ка та релігійну громаду села Горо­да з престольним святом, 150-літтям храму й 90-літтям каплиці, яка розташована на церковному подвір’ї.

Після цього, з благословення Блаженнійшого Митрополита Ки­ївського і всієї України Епіфанія, керуючий Коломийською Єпархі­єю нагородив релігійну громаду храму Благословенною Митро­поличою Першосвятительською Грамотою.

Настоятель храму, митрофорний протоієрей Ростислав Близнюк висловив вдячність Архіпастирю за візитацію, щиру молитву, мудрі слова повчання і вручив йому святу просфору та букет білих троянд.

Після уставного многоліття та чину малого освячення води Архіпастир здійснив освячення нового церковного дзвона та оновленої надбрамної дзвіниці.

Завершилось урочисте бого­служіння Хресною ходою довко­ла храму.

Коломийська Єпархія Православної Церкви України.

«Гуцульський край», №26, 1.07.2022 року

Share