Створили осередок «Карітасу»

У Косові при церкві святого Василія Великого створили парафіяльний осередок благодійної організації «Карітас» Коломийської єпархії УГКЦ.

— Парафіяльний осередок створено з ініціативи і благословення Преосвященного владики Василія Івасюка, правлячого архієрея Коломийської єпархії, та за підтримки протосинкела єпархії о.Романа Кіцелюка, директора «Карітасу» Коломиї о. Сергія Триф’яка, — розповідає Косівський декан, настоятель храму св. Василія Великого о.Роман Іванюлик.

Важливо зазначити, що парафіяльний осередок (зареєстрований на початку квітня) активно функціонує з перших днів створення. Гуманітарну допомогу вже отримали більше тисячі сімей. Адже Косів прихистив чимало людей, які полишили свої домівки через повномасштабне російське вторгнення в Україну.

— Їм намагаємося допомогти найнеобхіднішими речами, — каже директор Косівського парафіяльного осередку Андрій Попенюк. — Люди приходять за дитячим харчуванням, засобами особистої гігієни, миючими засобами, одягом. Також роздали тисячу продуктових наборів, які надійшли з Німеччини.

У новоствореному осередку зараз в основному орієнтуються на потреби внутрішньо переміщених осіб, які через війну змушені полишити зону бойових дій. Але не відмовлять і потребуючим місцевим.

«Слово «Карітас» у перекладі з латини означає «Милосердя», — пояснює священник о.Роман Іванюлик. Це благодійна організація, яка допомагає людям в потребі, керуючись християнськими цінностями, та розвиває благодійність через соціальне служіння».

До парафіяльного осередку звертаються потребуючі з Харкова, Києва та інших областей. Місцевий «Карітас» в міру своїх можливостей намагається змінити на краще життя людей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Це головне покликання цієї благодійної організації.

Ігор СУСАК.
«Гуцульський край», №18, 6.05.2022 року

Share