Поки пишеться писанка, зло не має сили

У понеділок у Косівському фаховому коледжі прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ проходив цікавий майстер-клас з розписування писанок. Його проводила викладачка-методистка циклу «Художній розпис» Руслана Дмитрівна Захарків. Вона майстерно показувала всім, хто був присутній у творчій світлиці, секрети виготовлення писанки. Дітки і дорослі під її умілим керівництвом творили власні шедеври.

— Коли пишеться писанка, людина заглиблюється у роботу і відволікається від поганих думок. Писанка — це Воскресіння, початок чогось нового. Створюючи її, ми робимо добро і віримо, що все, про що в той момент думаємо, обов’язково здійсниться, — наголосила Руслана Дмитрівна.

Викладачка розповіла, що такий майстер-клас з писанкарства для всіх охочих проводять щороку. А цьогоріч до нього залучили ще і тимчасово переміщених до Косова осіб. Працювали з жителями Херсона, Києва та інших міст. У гостей залишилися приємні враження від такого заходу. Для людей, які змушені були покинути свій дім, такі творчі заняття є надзвичайно важливими.

Зараз складно всім, адже живемо в умовах війни. А писанкарство — хороша терапія від усього поганого. Наступного дня, у вівторок, працівники Косівського мистецького закладу продовжили творити з дітками, котрі приїхали з Надвірнянщини. Серед них були також і неповнолітні переселенці (зокрема — з Краматорська).

Вони з цікавістю слухали розповідь майстрині про символіку і орнаментику писанки, про те, як потрібно працювати з воском, як зафарбовувати писанки. Кожен мав можливість виготовити власну писанку, яку залишить на пам’ять про чудовий передвеликодній майстер-клас у стінах Косівського інституту прикладного і декоративого мистецтва.

«Писанка — це народження нового життя. Тож нехай ваші писанки стануть символом віри у наше світле майбутнє, наше відродження і процвітання. Світло обов’язкове переможе темряву, і все у нас буде добре. Бо поки пишеться писанка, зло не має сили», — наголосила Руслана Дмитрівна Захарків.

Лілія Заячук.
«Гуцульський край», №16, 22.04.2022 року

Share