Мій вибір — моє майбутнє

Перед кожним випускником школи постає питання ким бути, яку професію чи спеціальність обрати, з чого почати, в якій сфері діяльності себе реалізувати.

Саме з цією метою Косівська районна філія Івано-Франківського обласного центру зайнятості минулого тижня провела профорганізаційний онлайн-тренінг «Мій вибір — моє майбутнє» для школяр/в дев’ятого класу Соколівської гімназїі.

Начальник відділу активної підтримки безробітних Юрій Думенчук наголосив на важливості обґрунтованого та свідомого професійного вибору, повідомив учням, що існує формула вибору професії, яка складається з 3 важливих складових — «Хочу. Можу. Треба», яку учні успішно засвоїли. Він також наголосив на помилках при виборі професії. Старшокласники зрозуміли, що від вибору майбутньої професії залежить подальше успішне самоствердження й розвиток індивідуальності, можливість реалізації творчого потенціалу.

Школярі ознайомились з електронними сервісами, де можна пройти профорієнтаційне тестування дистанційно, а саме: «Платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри», там можна скористатись 10-ма тестовими методиками на визначення стресостійкості та адаптативності, здатності до логічного мислення, комунікації та організаторських здібностей, схильності до підприємницької діяльності, аналітичних здібностей до певного виду професійної діяльності; «Освітній портал Державної служби зайнятості», де можна пройти Тест на визначення компетенцій для роботи в ІТ сфері; на платформі «Моя професія: консультаційна мережа».

Профконсультант та учні налагодили співпрацю і покладають надії, що вона принесе успішний результат в майбутньому для кожного школяра зокрема та суспільства в цілому. На всі свої запитання шкопярі отримали вичерпні відповіді.

Ю. Думенчук,
начальник відділу активної підтримки безробітних.

«Гуцульський край», №6, 11.02.2022 року

Share