Хроніка пожеж

В період з 20 по 27 жовтня на території Косівського району виникло 11 пожеж:

 • 21 жовтня о 13 год. 48 хв. на пункт зв’язку частини 14 ДПРЧ м. Косова надійшло повідомлення про пожежу сухої трави в с.Стопчатові Яблунівської громади на площі близько 1000 кв.м. На гасіння задіяли 1 пожежний автомобіль ДПРП с-ща Яблунова та 3 пожежних.
 • 21 жовтня о 15 год. 21 хв. на пункт зв’язку частини 14 ДПРЧ м.Косова надійшло повідомлення про пожежу господарської будівлі у с.Вербовці Косівської громади. На гасіння пожежі задіяли 2 пожежних автомобілі 14 ДПРЧ м.Косова та 8 пожежних.
 • 22 жовтня о 17 год. 54 хв. на пункт зв’язку частини 14 ДПРЧ м.Косова надійшло повідомлення про пожежу сухої трави в м.Косові Косівської громади на площі близько 100 кв.м. На гасіння пожежі задіяли 1 пожежний автомобіль 14 ДПРЧ м.Косова та
  3 пожежних.
 • 22 жовтня о 18 год. 48 хв. на пункт зв’язку частини 14 ДПРЧ м.Косова надійшло повідомлення про пожежу сухої трави в м.Косові Косівської громади на площі близько 30 кв.м. На її гасіння задіяли 1 пожежний автомобіль 14 ДПРЧ м.Косова та З пожежних.
 • 22 жовтня о 19 год. 19 хв. на пункт зв’язку частини 14 ДПРЧ м.Косова надійшло повідомлення про пожежу сухої трави в м.Косові Косівської громади на
  площі близько 50 кв.м. На гасіння пожежі задіяли 1 пожежний автомобіль 14 ДПРЧ м.Косова та З пожежних.
 • 24 жовтня о 8 год. 46 хв. на пункт зв’язку частини 14 ДПРЧ м. Косова надійшло повідомлення про пожежу альтанки в с.Річці Косівської громади. На її гасіння задіяли 2 пожежних автомобілі (14 ДПРЧ м.Косова, МПК с.Яворова) та 5 пожежних.
 • 24 жовтня о 19 год. 44 хв. на пункт зв’язку частини 14 ДПРЧ м. Косова надійшло повідомлення про пожежу автомобіля в с.Вижньому Березові Яблунівської громади. На гасіння пожежі задіяли 2 пожежних автомобілі (14 ДПРЧ м.Косова, ДПРП с-ща Яблунова) та 5 пожежних.
 • 25 жовтня о 13 год. 25 хв. на пункт зв’язку частини 14 ДПРЧ м.Косова надійшло повідомлення про пожежу сухої трави в с. Розтоках Кутської громади на площі близько 900 кв.м. На її гасіння задіяли 2 пожежних автомобілі (14 ДПРЧ м.Косова, МПК с-ща Кутів) та 6 пожежних.
 • 25 жовтня о 15 год. 20 хв. на пункт зв’язку частини 14 ДПРЧ м. Косова надійшло повідомлення про пожежу сухої трави в с.Тюдові Кутської громади на площі близько 500 м.кв. На її гасіння задіяли 2 пожежних автомобілі (14 ДПРЧ м.Косова, МПК с-ща Кутів) та 6 пожежних.
 • 25 жовтня о 16 год. 29 хв. на пункт зв’язку частини 14 ДПРЧ м. Косова надійшло повідомлення про пожежу сухої трави в с.Космачі Космацької громади на площі близько 40 кв.м. На гасіння пожежі задіяли 1 пожежний автомобіль МПК с.Космача та 2 пожежних.
 • 26 жовтня о 15 год. 04 хв. на пункт зв’язку частини 14 ДПРЧ м.Косова надійшло повідомлення про пожежу сухої трави в с.Космачі Космацької громади на площі близько 50 м.кв. На її гасіння задіяли 1 пожежний автомобіль МПК с.Космача та 2 пожежних.

За останній тиждень на території Косівського району сталося вісім випадків пожеж через загорання сухої трави. Найчастіше такі пожежі виникають через порушення правил безпеки самими ж громадянами. Люди, спалюючи суху траву, не завжди усвідомлюють всю небезпеку, оскільки через спекотну погоду та вітер, вогонь може вийти з-під контролю і поширитися на значну площу та перекинутися на розташовані поруч будівлі.

Пожежі, спричинені спалюванням сухої трави, небезпечні тим, що за короткий проміжок часу набирають великих розмірів. На відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х км за годину, а у вітряну — до 30 км; висота полум’я досягає 2-х метрів. Проте найбільшу небезпеку несе пожежа, яка розповсюджується при сильному вітрі з різкими змінами напрямку та швидкості. Як правило, територія таких пожеж протягом 15–30 хвилин збільшується вдвічі-втричі. їх гасіння завдає великих труднощів, затрат значних матеріальних засобів і людських ресурсів.

Косівський РВ ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області звертається до мешканців краю — не спалюйте суху траву та будьте обережні при користуванні відкритим вогнем!

Щоб не допустити виникнення пожежі через загорання сухої трави, дотримуйтеся правил пожежної безпеки:

 • будьте вкрай обережні у поводженні з відкритим вогнем;
 • не залишайте без нагляду розпалене багаття;
 • не розпалюйте багаття біля будинків та садиб;
 • не спалюйте суху траву.

Дотримання правил пожежної безпеки не вимагає жодних надзусиль чи матеріальних витрат, але їх своєчасне й ретельне виконання дозволить вберегтися від біди. Пам’ятайте, що простіше запобігти пожежі, ніж потім її ліквідувати!

Косівський РВ Головного управління ДСНС України в Івано-Франківській області.

Share