Святкували 30-річчя відновленого Союзу українок і відкриття «Світлиці гуцульського ґердана»

У м. Косові зустрілись чотири патріотки — учасниці визвольних змагань Ольга Киселюк, Ніна Федірко, Катерина Братівник, Ірина Задорожна. Це вони 6 вересня 1991 року проголосили відновлення діяльності організації жінок, яка у Косові успішно працювала до 1939 року.

В рідній хаті, в рідному оточенні, через рідних і близьких, де все надихане і зігріте теплом національної культури, традиції і звичаїв, можна осягнути й здобути національну свідомість. Тільки національно свідомі батьки можуть дати своїм дітям національне виховання, дійсно правдиве, дати їм щиру любов до свого. Але ж у першу чергу мусять вони бути національно свідомими людьми і носити у своїх серцях гарячу любов до Батьківщини.

Не маючи любови до Батьківщини, не маючи національної свідомости, неможливо передати їх наступним поколінням. Належне національне виховання і національну свідомість можна дати людині, впливаючи на її почуття за допомогою краси рідної землі, захоплення звуками рідної пісні, рідними звичаями.

Джерела, з яких людина може черпати національну свідомість, — це рідна, правдива, не сфальшована історія, не викривлена, не притемнена традиція, своя література, пісня, музика й мистецтво.

12 вересня цього року в оновленій світлиці Союзу українок було чути голоси наймолодших союзянок: «Знаю, бо казала мені моя ненька, що я — українка — правдива, маленька…» — розповідає восьмирічна Оріянна Сорохан. Отець Роман Іванюлик здійснив чин освячення оновленої світлиці. Його промову з посвятою для союзянок ми запам’ятаємо на все життя.

«В єдності — сила народу, Боже, нам єдність подай», — співає ансамбль «Осінне золото» (керівниця Зоряна Романів).

Далеко за стінами світлиці було чути ці чудові голоси, що передавали найнеобхіднішу ідею — єдності українців. Запрошуємо жителів і гостей Косова відвідати єдину на Гуцульщині «Світлицю гуцульського ґердана».

Анна Богдан. Союз українок.
«Гуцульський край», №38, 17.09.2021 року

Share