Відзначили День фізичної культури та спорту

Мабуть, немає у нас на Косівщині такої людини, яка б не знала про успіхи наших земляків: тих, хто прославив наш край на весь світ, імена яких назавжди закарбовані у «Золотій книзі досягнень». Ми за них вболіваємо, під їхні мелодії мріємо, їх творчістю захоплюємося!

Тут варто відзначити митців художньої творчості, особливо — майстрів косівської кераміки. Варто згадати про чудові пісенні мелодії композитора Остапа Гавриша на слова поета-пісняра Василя Гостюка, які, до речі, і були справжньою музичною окрасою спортивно-пісенного заходу, про який далі йтиме мова. Також українську пісню у світ із рідного Косова понесла і МаріАнна Гавриш, яка є випускницею Косівського ліцею №1.

11 вересня на спортивному майданчику біля Косівського ліцею №1 імені Ярослава Мудрого відбулося справжнє свято — відкрита першість Косівської міської ради з гирьового спорту, присвячена Дню фізичної культури та спорту України на призи Миколи Рабинюка, яке підготували та провели культорганізатор Косівського ЦДТ Надія Кіт та акомпаніатор Максим Вацик. На спортивному заході були присутні представники влади Володимир Петричук, заступник голови Косівської ТГ і Тарас Фенчук, заступник голови Косівської районної ради. Директорка закладу Галина Гри малюк разом із вже колишнім вчителем фізичної культури Миколою Рабинюком радо зустрічали гостей та учасників змагань.

Державний прапор України мав честь внести Любомир Павлюк — вихованець Миколи Рабинюка, КМС, чемпіон області з гирьового спорту, призер Чемпіонату України серед юніорів.

Під час заходу було згадано імена всіх спортсменів, хто є «Спортивною гордістю Косівщини», а саме: майстриню спорту міжнародного класу з гірськолижного спорту Богдану Мацьоцьку за її олімпійські досягнення; футболіста Володимира Ковалюка, жителя села Старого Косова, який раніше був чемпіоном України у складі команди Київського «Динамо»; також ми пишаємося успіхами та досягненням косівчанина Дмитра Грималюка — майстра спорту України, 10-разового чемпіона України з кантрі-кросу, багаторазового володаря кубка України з кантрі-кросу.

Своїми успіхами потішили футболісти села Пістиня: Олег Гринюк — срібний призер Чемпіонату Європи 11–21 з футболу серед спортсменів з обмеженими функціональними можливостями та Святослав Лаврук — чемпіон України з футболу 11–21 у складі Донецького «Шахтаря». Блискавичні успіхи показали і шашкісти: косівчанин Орест Слава — майстер спорту України із шашок, абсолютний чемпіон світу серед юніорів з трьох видів гри «Бразильських шашок», срібний призер молодіжного Чемпіонату Європи з шашок–100 та Іван Олексюк із мальовничого села Бабина — КМС, бронзовий призер Чемпіонату світу з шашок–64 серед юнаків.

У цей день ми проводили не тільки спортивне свято, але й пошанували того, хто працював, прославляв та потішав Косівщину своїми успіхами не один десяток років — багаторазового чемпіона району, області, України, Європи та чемпіона світу з гирьового спорту — Миколу Онуфрійовича Рабинюка. Народився Микола Онуфрійович і живе у місті Косові. 37 років працював учителем фізичної культури, з них: 12 років у Яворівській ЗОШ і 25 років — у Косівському ліцеї №1 імені Ярослава Мудрого. З 1 вересня 2021 року завершився 25-ти річний срібний педагогічний марафон Миколи Онуфрійовича із золотою медаллю у стінах спортзалу навчального закладу, де він залишив своїм колегам-наступникам не тільки ключі від зали, але й величезний педагогічний та спортивний досвід, бажання працювати і підносити до високих олімпійських досягнень своїх вихованців і у цей день запросив усіх на спортивний майданчик випробувати себе на міцність і витривалість.

Микола Онуфрійович не тільки спортсмен, але й добрий чоловік, зразковий батько, щирий колега і просто творча людина. На заході прозвучала пісня «Карпати» на слова Миколи Рабинюка, музику Василя Вольського, яку виконали Микола Рабинюк та гурт «Едельвейс» Вербовецького будинку культури. Під чудову мелодію «Сувенір», яку подарувала саксофоністка Антоніна Зузяк, можна було трішки помріяти.

Гирьовий спорт — це силовий вид спорту, який ґрунтується на підніманнях гирі максимальну кількість разів за визначений проміжок часу. У гирьовому спорті проходять змагання з використанням гир вагою 16, 24 і 32 кг. Гирю вагою 16 кг називають пудовою. Головним суддею змагань був Микола Онуфрійович Рабинюк, а допомагали йому у цей день його молодші колеги — Іван Дмитрович Крицкалюк та Олексій Ростиславович Романів.

Змагання відбувалися у трьох вікових групах: юніори, дорослі та ветерани. Серед юніорів призові місця розподілилися наступним чином: 3 місце — Богдан Паранич, 2 місце — Любомир Павлюк, перше місце розділили між собою Роман Ілюк та Віктор Фальбійчук (перезалік, змагався з дорослими). Серед дорослих (до 90 кг) перемогу отримав Іван Ілюк, друге місце посів Олексій Романів; до 80 кг — третє місце у Віталія Абрам’юка, друге — у Ярослава Пасічного і перше — у Віктора Полюка; до 90 кг — третє місце зайняв Андрій Полюх, друге — Олександр Михлюк, перше дісталося двом спортсменам — Ярославові Фальбійчуку та плюс 90 кг Вікторові Фальбійчуку. Серед ветеранів два срібні призери: Юрій Атаманюк та Микола Гордій, два золоті — Микола Рабинюк та Микола Дощук.

Рекордсменами стали: серед юніорів — Віктор Фальбійчук (120 разів), серед дорослих — Ярослав Фальбійчук (134 рази) та серед ветеранів — Микола Рабинюк (75 разів). У номінацію «Наймолодший учасник» потрапив Євген Погрибенник. «Найстаршим» учасником змагань став Микола Онуфрійович Рабинюк.

Наостанок хочеться відзначити, що атмосфера свята була дуже теплою та приємною, адже прийшли на захід підтримати свого колегу-спортсмена і любляча родина Миколи Онуфрійовича, і друзі, і колеги по роботі, і учні, які надзвичайно люблять і шанують свого вчителя.

Щиро бажаю всім у житті яскравих перемог, можливо, саме ваше ім’я буде наступним, яке викарбують на сторінках не тільки «Спортивної Косівщини», але й Косівщини мистецької, і воно гордо зазвучить в історії спорту та культури України та світу.

Надія Кіт,
ведуча заходу, культорганізаторка Косівського ЦДТ.

«Гуцульський край», №38, 17.09.2021 року

Share