День села у Пістині

29 серпня на подвір’ї сільського Будинку культури зібралась дружна пістинська родина, щоб відзначити День села. Цьогоріч свято вперше відбулося у складі новоствореної Косівської міської територіальної громади.

Воно розпочалося зі спортивних змагань з армрестлінгу, гирьового спорту та перетягування каната, присвячених 30-річчю Незалежності України та Дню села.

Зі святом односельців і гостей привітав староста села Дмитро Тодорак. Він побажав усім присутнім щастя, здоров’я, тепла і достатку в кожній родині, а селу — розвитку та процвітання. Заступник міського голови Володимир Петричук від імені міського голови Юрія Плосконоса привітав пістинчан і запевнив усіх, що міська рада докладе максимум зусиль, щоб село розвивалося, а добробут його мешканців поліпшувався. Настоятель місцевих церков, отець-декан Петро Дяків виголосив напутні слова молоді, побажав усім мирного неба над головами та благословив односельчан, а церковний хор заспівав пісню «Моліться люди всі до Бога».

Також з вітальними словами виступили: директор Пістинського ліцею Василь Лаврук, шанований виходець нашого села, заслужений лікар України Василь Чужак, учасники бойових дій ООС.

Працівники«художньої самодіяльності сільського Будинку культури спільно з працівниками Косівського будинку культури та дозвілля і вчителями Пістинського ліцею підготували чудову концертну програму.

Ведучі свята, Романа Северин і Павло Лаврук, одними із перших запросили на сцену наймолодших непосидюх, вихованців ДНЗ «Сонечко». Вони всіх звеселили своїми віршованими привітаннями і піснями.

Дует «Незабудка» у складі Соломії Кашевко та Ярини Баланюк виконав пісні «Село наше», «А калина — не верба» та інші. Здивував пістинчан квартет дівчат у складі ІнниСенчук, Христини Федорчук, Оксани Костинюк і Тетяни Ганущак, які з власної ініціативи самоорганізувалися і заспівали гарних пісень. Для односельчан виступали вокальний аматорський ансамбль «Берегиня», вчителі та учні Пістинського ліцею, наші молоді обдарування Уляна Лаврук та Ілона Білецька. Також привітати з Днем села приїхали аматори Косівського будинку культури та дозвілля.

Романа Северин від імені працівників Будинку культури подякувала старості нашого села Дмитрові Тодораку, працівникам ДП «Кутське лісове господарство» за їхній вклад і матеріальну підтримку в організації свята.

Тож нехай і надалі процвітає наше село, народжуються і підростають діти, спокійно і захищено почуваються люди похилого віку. А ми, жителі Пістиня, і надалі будемо робити все від нас залежне, щоб наше село жило і процвітало.

Іванна Слюсарчук.
«Гуцульський край», №36, 3.09.2021 року

Share