Щеплюють вакциною «МОДЕРНА»

У м. Косові в Будинку культури відкрито пункт масової вакцинації проти коронавірусу. Вакцинують американською «Модерною». Щепитися можуть усі охочі.

Трохи поза дев’яту ранку й до Будинку культури під’їжджає автомобіль амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Водій Дмитро Никифорчин допомагає мобільній бригаді з їхніми обладунками. На лавці — п’ятеро людей уже очікують приїзду медиків. Лікарка-інфекціоністка Косівської ЦРЛ Тетяна Левін налаштовує на роботу комп’ютер. Медсестра Любов Підлетейчук готує все необхідне для роботи з пацієнтами.

Охочі вакцинуватися заповнюють власноруч бланк інформованої згоди. В анкетуванні треба вказати свої персональні дані та дати відповідь на кілька запитань щодо стану свого здоров’я.

У Косівському будинку культури почали вакцинувати у п’ятницю минулого тижня. У цей, перший же день щепилися 90 людей. Пункт працює і у вихідні. Минулої суботи медики провакцинували 90 пацієнтів, у неділю — 30. За уколами приходять особи різного віку. Медики стверджують: вакцинація не гарантує, що не захворіємо коронавірусом, але допоможе запобігти важкому перебігу хвороби та смерті. Фахівці також кажуть, — навіть якщо вже перехворіли на COVID-19, щеплення робити потрібно, бо вакцина забезпечить надійний захист.

Понеділок, 26 липня, четвертий день роботи пункту чи скажімо центру масової вакцинації проти ковіду, що знаходиться у приміщенні Будинку культури м.Косова. На 13.30 год. уже провакцинували 45 відвідувачів пункту. Щоб сталось комусь зле — жодного випадку.

— Пункт вакцинування працює з 10 до 16 год., — розповідає лікарка-інфекціоністка Тетяна Левін. — Вакцинація безкоштовна, приймаємо людей без будь-якого направлення. Треба мати лише паспорт і укладену декларацію з сімейним лікарем. Щеплюємо американською вакциною «Модерна», вона є рівнозначною вакцині «Пфайзер». Другу дозу людина отримає через 28 днів. Сімейний лікар видає паспорт вакцинування, який набуває чинності через 14 днів пісня введення другої дози.

Тетяна Ярославівна закликає всіх щепитися тепер, поки нема пандемії, бо в період зростання захворюваності медики більше зайняті лікуванням інфікованих ніж профілактикою недуги. Тим хто щепився «Модерною», держава гарантує введення через 28 днів другої дози цієї ж вакцини.

У залі очікування вакциновані перебувають півгодини під пильним наглядом медиків. Подружжя з Соколівки молодого віку вирішило вакцинуватися, бо ковідом перехворіли їхні батьки. В ряду з ними жінка вже старших літ з Кобак каже, що вакцину не вибирала, прийшла щепитися якою є.

У пункті щеплення, який розташований у Будинку культури, мобільні бригади медиків змінюються. У вівторок 27 липня в складі групи були лікарка-пульмонологиня Сніжана Хім’як, медсестра Марія Пасайлюк, медсестра поліклініки Оксана Петричук і медичний статистик ІАВ ЦРЛ Оксана Тонюк працюють щодня. Вакцинували 75 людей. У тих, хто щепився ніяких ускладнень не виникало.

Ігор СУСАК.
«Гуцульський край», №31, 30.07.2021 року

Share