26-те відлуння «Чорного вівторка»

Якось непомітно прийшли 26-ті роковини від дня смерті та трагічного поховання мученика за волю України, багатолітнього «в’язня совісті» радянських тюрем і концтаборів, знаного громадського і політичного діяча, дисидента і богослова Патріарха Київського і всієї Руси-України Володимира Романюка.

18 липня, в річницю сумнозвісного похорону Патріарха Володимира — «Чорного вівторка» — на родинному місці сім’ї Романюків, біля музею-садиби, в с. Хімчині відбулися щорічні поминальні заходи.

Настоятель церкви Покрови Пресвятої Богородиці о. Ярослав відслужив панахиду за упокій душі Святійшого Патріарха, до якої приєдналися небайдужі, свідомі земляки-односельці, представники влади, які вознесли свої щирі молитви.

Перед присутніми виступив із промовою Рожнівський сільський голова територіальної громади Сергій Васильович Радиш, який висловив свої думки щодо підтримки та розвитку музею-садиби для популяризації імені та життєвого подвигу Владики Володимира.

Своїми спогадами про юнацькі роки В. Романюка та його участь у визвольній боротьбі на теренах Хімчина поділився голова районного братства ОУН-УПА, хорунжий «Спартак» Петро Андрійович Підлетейчук. Саме він, своєю активною громадською діяльністю, подає приклад патріотизму та шанобливого ставлення до минулого рідного краю для підростаючого покоління.

Незмінним твором, який супроводжує всі заходи, приурочені пам’яті Його Святості, стала пісня-присвята «Шановний наш отче, Володимире» у виконанні Хімчинського народного аматорського хору «Оберіг» під керівництвом Н. Д. Коханюк та хору церкви Покрови Пресвятої Богородиці с. Хімчина. їхні духовні твори завжди радують душу, викликають почуття спокою та благодаті.

Символічними є останні прижиттєві слова, сказані Владикою Володимиром, в столичному музеї Тараса Шевченка: «Життя людське по-справжньому оцінюється після смерті…». Про жертовність і життєвий подвиг вірного сина України ми щороку згадуємо на урочистих заходах, приурочених пам’яті Його Святості в рідному селі Хімчині.

Важливою та довгоочікуваною цьогорічною подією став Першосвятительський візит очільника ПЦУ Блаженнійшого Митрополита Епіфанія, який разом зі священниками та мирянами помолився і віддав шану Патріархові Володимиру біля першого в Україні скульптурного зображення Владики Володимира в м. Косові.
Сподіваємось, що зовсім скоро пам’ять про мученика за волю України та Церкви будемо відзначати на Всеукраїнському рівні.

Хай вічною буде пам’ять про Патріарха Володимира!

Оксана Федчук,
директорка музею-садиби Патріарха Київського і всієї Руси-України Володимира.

«Гуцульський край», №30, 23.07.2021 року

Share