Відповідальність за незаконну порубку дерев

Відповідно до змін, внесених до Кримінального кодексу України, що вступили в дію 1.01.2019 р., незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду, караються штрафом від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 тис. грн до 25,5 тис. грн), або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Якщо внаслідок незаконної порубки спричинено тяжкі наслідки (завдано збитків на суму понад 68100 грн), то такі дії караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років.

Незважаючи на суттєве посилення відповідальності, незаконні рубки дерев продовжуються на теренах Косівського та Верховинського районів.

Так, лише протягом березня-червня цього року Косівська окружна прокуратура скерувала до суду п’ять обвинувальних актів у кримінальних провадженнях з цього приводу 3 них одне — за частиною 4 ст. 246 КК України, у ряді кримінальних проваджень досудове розслідування завершується.

Крім того, органи місцевого самоврядування, на території яких вчинено незаконну порубку, а здебільшого і органи прокуратури у їхніх інтересах пред’являють позови про відшкодування завданої злочином шкоди.

З огляду на викладене, закликаємо громадян утриматись від порушення закону, зважити на встановлену відповідальність.

Також просимо жителів Косівського та Верховинського районів негайно повідомляти правоохоронні органи у разі виявлення рубок лісу.

Косівська окружна прокуратура.

Share