Вшанували пам’ять видатного українця — Євгена Коновальця

Минулої неділі у Старих Кутах вшанували пам’ять видатного українця — полковника армії УНР, голову проводу ОУН Євгена Коновальця, від дня народження якого виповнилося 130 років.

Отець Юрій, який разом із отцем Дмитром спільно відслужили панахиду за Героєм, зазначив: «По собі необхідно залишити добрий слід у житті, як залишив його Євген Коновалець. Від нас усіх залежить, на кого будуть рівнятися наші діти, наші нащадки».

Голова Косівського районного об’єднання «Просвіта», уродженець Старих Кутів Богдан Глібчук назвав лідера українського визвольного руху українцем № 1 ХХ-го століття. Він розповів, як із просвітянина Є.Коновалець «виріс» в організатора та очільника галицько-буковинського куреня, щоб невдовзі командувати армією молодої Української республіки та стати головою проводу ОУН.

Староста Старих Кутів Анатолій Бондарєв, пригадавши історичні віхи, віддав належне героям, зокрема старокутчанам, які є послідовниками справи Коновальця: боронили, боронять і боронитимуть рідний край, свою Україну

Керуючий справами виконавчого комітету селищної ради Ярослав Бринський передав учасникам зібрання слова вітання від усього керівництва Кутської територіальної громади на чолі з Дмитром Павлюком. Він побажав усім, особливо юному поколінню, зростати та зоставатися національно свідомими, гордитися нашими славетними військовими перемогами, а для цього: «Мати в душі вогонь, як мав його Коновалець».

Отець Дмитро розповів про старокутського священника Михайла Маковійчука — справжнього патріота України, який народився 120 років тому.

У рамках заходу лунали патріотичні вірші та пісні: з вуст вихованців 6-Б класу Старокутського ліцею, хориста з Кутів Івана Черкача та жіночого хору Старокутського будинку культури.

Слава Україні! Героям слава!

Насамкінець усі присутні заспівали Гімн України — з рукою на серці, з «вогнем» у душі.

Пресслужба Кутської селищної ради.

Share