На Косівщині розпочато операцію «МАК–2021»: поліцейські нагадують про відповідальність

Поліцейські Косівщини здійснюватимуть комплекс оперативно-профілактичних заходів, спрямованих на виявлення і знищення нелегальних посівів нарковмісних рослин маку та конопель, перекриття каналів надходження наркозасобів до споживачів і недопущення потрапляння в незаконний обіг наркосировини рослинного походження.

Заходи проходитимуть з 1 червня по 23 вересня.

Косівські поліцейські нагадують, що за посів або вирощування снодійного маку чи конопель передбачено кримінальну та адміністративну відповідальність.

Пам’ятайте!

Згідно зі статтею 106-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконний посів або вирощування снодійного маку в кількості до 100 рослин чи конопель у кількості до десяти рослин — тягнуть за собою накладення штрафу від 18 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно вирощуваних нарковмісних рослин. Якщо ж кількість таких рослин більша, то особі, яка їх вирощувала, загрожує кримінальна відповідальність.

Згідно зі статтею 310 ККУ, за незаконний посів або вирощування снодійного маку в кількості від 100 до 500 рослин, конопель у кількості від 10 до 50 рослин передбачено відповідальність у вигляді штрафу до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 3 років.

А за незаконний посів або вирощування снодійного маку в кількості 500 і більше рослин або конопель у кількості понад 50 рослин передбачено позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

Посіви маку на території нашої держави дозволені лише спеціалізованим підприємствам, які отримали ліцензії на здійснення відповідних видів діяльності.

Поліція закликає громадян бути законослухняними та дотримуватися чинного законодавства! У разі виявлення посівів нарковмісних рослин повідомляйте про це на лінію «102».

В. Долаврук,
заступник начальника Косівського РВП ГУНП.
«Гуцульський край», №23, 4.06.2021 року

Share