Сьогодні безробітний — завтра підприємець

15 лютого працівники Косівської районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості провели захід з орієнтації на підприємницьку діяльність «Генеруй бізнес-ідею та розпочни свій бізнес».

Його мета — інформування безробітних про стан ринку праці та перспективи розвитку підприємництва в регіоні, сприяння служби зайнятості в організації та провадженні підприємницької діяльності.

Під час заходу провідний фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Юрій Думенчук розповів про перспективи ведення власної справи на Косівщині, законодавчі підстави виплати одноразової допомоги по безробіттю, створення умов для розвитку самозайнятості населення та підтримки підприємницької ініціативи. Розглянули поняття бізнес-ідеї і складання бізнес-плану, обговорили державну програму «Доступні кредити 5–7–9%» та можливості отримання грантів на започаткування власної справи.

Увагу учасників звернули на те, що помилковий вибір бізнес-ідеї може призвести, у кращому випадку, до втрати часу, а в гіршому — до втрати коштів, які потрібно вкласти в її розвиток. Отже, слід відповідально підійти до вибору тієї справи, якою людина планує займатись.

Також під час заходу були висвітлені питання психологічних аспектів підприємницької діяльності. Адже перш ніж визначитися з питанням у якій сфері діяльності відкривати свій бізнес, потрібно добре проаналізувати свої бажання, вміння та особливості свого характеру, не боятися труднощів, оцінити переваги і недоліки відкриття та ведення власної справи. Для цього в службі зайнятості можна пройти профорієнтаційне тестування, результати якого покажуть сильні та слабкі сторони людини.

Учасники заходу отримали відповіді на поставлені запитання, четверо безробітних виявили бажання займатися підприємницькою діяльністю.

Ю. Думенчук,
провідний фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних.

«Гуцульський край», №9, 26.12.2021 року

Share