Подія, яку ніколи не забудуть

15 лютого в Україні відзначали День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. У великій залі райради відбулися урочисті збори Косівської районної організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), приурочені 32-й річниці виведення військ з Афганістану. У заході брали участь керівники районної та міської влади.

15 лютого був морозний сніговий ранок. Мела хурделиця, проте навіть така зимова погода не стала завадила зібратися воїнам-інтернаціоналістам. Бойові побратими обнімаються, раді кожній такій зустрічі. Голова Косівської РО УСВА (воїнів-інтернаціоналістів) Дмитро Урбанович тепло й щиро вітає кожного спілчанина. А я з подивом вдивляюся в світлі обличчя цих уже немолодих чоловіків. Коли вони йшли воювати, їм було вісімнадцять-двадцять.

Афганська війна. А й справді, що про неї знають діти, онуки цих мудрих життєвим досвідом ветеранів? Думаю, багато! Війна тривала довгих десять років і залишила невиліковну рану у серцях тих, хто брав участь у бойових діях. Нагадаю, що за наказом тодішнього керівництва СРСР 25 грудня 1979 року в Демократичну республіку Афганістан (ДРА) були введені радянські війська, щоб надати інтернаціональну допомогу братньому афганському народові.

Дорогами чужої війни пройшли багато українців, зокрема чимало й жителів Косівщини. Не повернулися додому з афганського пекла троє наших земляків — Іван Іванович Голдищук з Текучої, Василь Васильович Голдищук і Василь Васильович Кіцелюк з с.Акрешорів. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять про тих, хто загинув на війні та помер після її закінчення.

Голова райдержадміністрації Петро Іванишин, заступник голови районної ради Тарас Фенчук, які були присутні на зустрічі, подякували воїнам-афганцям за те, що бережуть пам’ять про своїх бойових побратимів, за участь у патріотичному вихованні молоді, за самовідданість у нинішній війні, яка триває на сході України. Побажали їм міцного здоров’я та впевненості у майбутньому.

До речі, Дмитро Урбанович на збори районної організації вкотре запрошує представників управління праці та соціального захисту населення, управління Пенсійного фонду, філії «Карпатська» АТ «Прикарпаттяобленерго», що є доброю нагодою для афганців порушити ряд важливих питань щодо виплати їм соціальних гарантій, обіцяних державою, надання лікувально-санаторного оздоровлення, довести до відома свої проблеми щодо розрахунків за енергоносії та якості електропостачання. Бо це ті життєво важливі питання, які хвилюють і багатьох з нас.

А ще 15 лютого воїни-афганці відвідують могили своїх побратимів, яких у районі вже чимало. Запалюють лампадки, моляться, бо це пам’ять про тих, хто вже відійшов у вічність. Річниця виведення військ з Афганістану — це не свято, а подія, яку ніколи не забудуть.

Ігор СУСАК. Фото автора.
«Гуцульський край», №8, 19.02.2021 року

Share