Покликання — допомагати потребуючим

Про престиж, діяльність і завдання Товариства Червоного Хреста минулого тижня вели мову учасники звітно-виборної конференції РО ТЧХ.

Відомо, що ця міжнародна організація має дуже важливі функції, працює злагоджено, не знає кордонів і надає життєво важливу допомогу в різних країнах, де люди терплять найважчі біди. Делегати районної конференції, через протиепідемічні обмеження, організували свою роботу згідно з карантинними вимогами, тому їхні виступи були регламентованими й лаконічними.

Голова РО ТЧХ Микола Кабин прозвітував про діяльність районної організації за п’ятирічний період. Доповідач розповів про надання гуманітарної допомоги одиноким перестарілим і багатодітним сім’ям, забезпечення інвалідів візками, милицями, ходунками, про виділення медикаментів для аптечок освітнім закладам, формування гігієнічних і продуктових наборів для підопічних Червоного Хреста. Також проводили місячники милосердя, благодійну акцію «П’ять картоплин», в рамках якої школярі району зібрали близько трьох тонн картоплі, яку потім учні роздали потребуючим у їхніх населених пунктах.

Було звернуто увагу і на співпрацю РО ТЧХ з управлінням соціального захисту населення, сферою охорони здоров’я, відділом освіти, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. На жаль, про той період, коли в районній організації працювали п’ять медичних патронажних сестер, які обслуговували 160 людей похилого віку, залишилась тільки добра згадка.

Голова Івано-Франківської обласної організації ТЧХ України Валерій Старченко поділився набутим досвідом співпраці з німецьким Червоним Хрестом, зокрема міст Аугзбург, Дахау, Штутгард, шведською неурядовою організацією, французською організацією м. Лілль. Проте зараз, через поширення пандемії коронавірусу, ці партнерські зв’язки дещо послабилися.

До речі, по лінії Міжнародного Червоного Хреста Косівська ЦРЛ отримала функціональні ліжка, ліжка звичайні, медичне устаткування, перев’язочні матеріали, тумби, матраци. Директор КНП «Косівська ЦРЛ» Дмитро Микитюк у своєму виступі подякував керівникові обласної організації Валерію Васильовичу Старченку та районної — Миколі Миколайовичу Кабину за таку суттєву допомогу.

А про важливість просвітницької роботи, яку проводить районна організація ТЧХ з учнівською молоддю вели мову начальник відділу освіти РДА Володимир Козьменчук і заступник директора Косівського ліцею ім. М.Павлика Тетяна Даниленко.

Варто зазначити, що цьогоріч обласна і районна організації ТЧХ, беручи участь у програмі «Повінь 2020», надали потерпілим від стихії на Косівщині 280 гігієнічних наборів на загальну суму 146 тисяч гривень. Вартість одного набору 522 грн. Від Міжнародного Червоного Хреста людям було роздано ще 280 продуктових наборів, вагою 22 кг кожний. Вартість такого набору становила 855 гривень.

Учасники звітно-виборної конференції районної організації Товариства Червоного Хреста наголосили на важливості координувати спільні зусилля щоб піднести на новий щабель авторитет Українського Червоного Хреста та допомогти людям які потребують допомоги.

Очолювати районну організацію Товариства Червоного Хреста довірили Миколі Кабину. Також було обрано делегатів на звітно-виборну конференцію ОО ТЧХ.

Ігор СУСАК
«Гуцульський край», №46, 13.11.2020 року

Share