Гуцульський фестиваль можуть перенести

На Прикарпатті на заваді проведення Гуцульського фестивалю, запланованого на вересень, може стати друга хвиля поширення ко ронавірусу, яку вже прогнозують на осінь. У зв’язку з цим захід можуть перенести на 2021 рік.

Про це кореспондентові Укрінформу розповів начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА Володимир Федорак.

«Ми маємо кошти на проведення цього фестивалю, як і головні його співорганізатори — Косівська районна державна адміністрація. Також маємо бажання проводити фестиваль. Втім, усі чекаємо рішення фахівців та науковців, оскільки інфекціоністи вже говорять про загрозу другої великої хвилі COVID-19. на початку осені. Маємо в першу чергу дбати про безпеку і здоров’я людей, тому наразі очікуємо висновків експертів. Якщо вони підтвердять, що є висока ймовірність продовження епідемії коронавірусу, то я би переніс цей фестиваль на 2021 рік», — зазначив Федорак.

За його словами, в обласному бюджеті Прикарпаття на проведення 27-го Міжнародного гуцульського фестивалю передбачено 140 тис. грн.

Якщо ж фестиваль таки перенесуть на наступний рік, гроші скерують на потреби закладів культури. Нині, каже Федорак, на їхній ремонт та оновлення необхідно майже 1 млн грн.

«Кошти на ті фестивалі, які не відбулися з березня до травня через епідемію, скерували на боротьбу з коронавірусом в області. Йдеться про суму 420 тис. грн за програмою «Культура Івано-Франківщини», — зауважив посадовець.

Він переконаний, що проводити фестиваль у період другої ймовірної хвилі COVID-19 — великий ризик для туристів. «Нам не треба забувати, що Івано-Франківщина входить до першої п’ятірки областей України за смертністю від COVID-19, а це дуже серйозний і тривожний факт», — зазначив Федорак.

Як повідомлялося, 27-й Міжнародний гуцульський фестиваль запланували провести у вересні в місті Косові. Тоді ж планували встановити національний рекорд у номінації «Найбільша кількість людей у ґерданах (жіноча прикраса — ред.)».

Раніше у Косові під час наукової конференції «Ґердан — спадщина віків» ухвалили рішення про внесення цієї прикраси до переліку обласної і національної культурної спадщини.

За повідомленням РДА.

Share